Na mladší dorostence Steppu Praha čekaly minulý týden zápasy proti KVS Plzni, Kometě Brno, TJ Táboru a Fezku Strakonice. Zápas s Plzní trénoval Štěpán Rezek, ovšem zbylé tři zápasy odtrénoval Marek Tomčík.

• Anfilov T. - 1

První zápas odehráli Steppáci již ve středečních večerních hodinách jako dohrávku minulého kola proti Plzni. Steppáci nastoupili již od prvních minut do zápasu velmi aktivně. Hned poté, co skóre otevřel Sojka z centra, se strhla hotová gólová smršť a čtvrtinu vyhrál Stepp 6:1. Steppáci poté drželi dobré tempo hry a postupně zvyšovali náskok hlavně díky brankám kapitána Mynáře. Steppáci i přes některé pokažené šance přehráli jasně slabší Plzeň, která má složen tým hlavně z mladších hráčů.

6.12.2014 Stepp Praha - TJ Tábor
14-4

• Sojka P. - 6
  • Mynář A. - 3
  • Pihrt J. - 1
  • Jiruš A. - 1

Druhý zápas se odehrál již na turnaji v Brně v dopoledních hodinách. Steppáci se utkali letos už po druhé v sezóně s Táborem, se kterým na posledním turnaji neměli větší problémy. Ani tentokrát Steppáci neváhali a do zápasu nastoupili velmi dobře. I přes některé neproměněné akce se jim dařilo zvyšovat gólový účet, na který nejvíce branek uložil centr Sojka a následně i obránce Khamidullin a kapitán Mynář.

6.12.2014 Kometa Brno - Stepp Praha
10-6

• Sojka P. - 3
  • Jiruš A. - 2
  • Mynář A. - 1

Ve druhém sobotním zápase se steppáci utkali s Kometou Brno. V posledním zápase se Kometě podařilo docela jasně vyhrát, a proto si chtěli Steppáci zlepšit reputaci. Hned od začátku Steppáci hráli velmi dobře. V první čtvrtině otevřel opět skóre Sojka, ale následně Kometa vyrovnala na 1:1. Dlouho udržovali remízové skóre naživu skvělí obránci Steppu a brankář Hruškovič. I ve druhé čtvrtině si Steppáci vytvořili několik gólových šancí. Kometa však Steppákům odskočili o jeden gól. V následující čtvrtině však steppácká obrana o trochu polevila. Brno získalo náskok, který se Steppákům již v poslední čtvrtině nepodařilo dotáhnout.

6.12.2014 Fezko Strakonice - Stepp Praha
5-9

V posledním zápase Steppáci odehráli zápas proti Fezku Strakonice. Hráči Steppu nastoupili do zápasu opravdu svědomitě. Nenechali hráče Strakonic vůbec útočit a v útoku se jim dařilo. Celý tým povzbudilo uplavání Khamidullina, který následně hladce zakončil. Steppáci vedli již v první čtvrtině 3:0. Do konce první poloviny dali Sojka a Mynář další tři góly. I přesto že se Strakonice dál snažily, snížily náskok pouze na 6:1. Ve třetí čtvrtině však Steppáci usnuli na vavřínech a probudil je až teprve hlasitý proslov trenéra Tomčíka za stavu 7:5. Trenér Tomčík se také velmi rozčílil nad některými nespravedlivými výroky rozhodčího, za což byl následně oceněn žlutou kartou. I tak ale Steppáci nakonec dokázali dohrát zápas do vítězného konce a získali tak asi nejdůležitější vítězství z turnaje.

Za tyto zápasy Steppáci splnili cíle, které si stanovili, i když je mohlo mrzet, že neobrali alespoň o bod Kometu Brno, která se drží za Hradcem Králové na druhém místě. Steppáci však udělali správný krok k dosažení celkové třetí, nebo udržení čtvrté pozice, které jim zajišťuje postupovou pozici do 1. ligy.