Steppácký tým mladších dorostenců se v základní části bohužel o bod nedostal do první ligy a cíl je tedy jasný - Steppáci neberou nic jiného než první místo v druhé lize. Jejich soupeři jsou KVS Plzeň, UP Olomouc a TJ Tábor. Druhý turnaj se konal v Plzni a první zápas sehrál Stepp už v 8:00 s domácím týmem.

Hruškovič Š. - 1

Steppáci do zápasu vstoupili velice ospale a pomalu se dostávali do hry. Podle toho také vypadala i první čtvrtina, kterou proti slabšímu, mladšímu a méně zkušenému soupeři vyhráli pouze 1:0 po samostatném úniku z posledního obránce. Steppáci se naštěstí probudili ve druhé čtvrtině, kdy se prosadili dvakrát kapitán Lexa Mynář a jednou Theo Anfilov a Šimon Hruškovič, který opustil svou obvyklou pozici brankáře a zápas odehrál převážně na pozici středního obránce. Ve druhé polovině už Steppáci střídali po šestkách a přidali dalších pět branek, kdy se prosadili Prokop Sojka a Marcel Dvořák. Stepp první zápas ospale, ale s přehledem, vyhrál a čekala ho tříhodinová psychická příprava na TJ Tábor.

• Grecký J. - 1

Ve druhém zápase se Stepp utkal s TJ Tábor v sestavě rozdělené na dvě formace. Do začátku nastoupil Stepp velmi slibně, protože hned v prvních dvou minutách se Steppákům podařilo zdolat táborskou nekvalitní zónu a Prokop Sojka se mohl po dvou minutách radovat z hattricku. V zápase však Steppáci polevili a Tábor začínal stahovat náskok. V obraně hráli Steppáci zónu, která se jim celkem dařila, ale střelcům Tábora se nadruhou stranu dařilo umisťovat střely velmi dobře a tak brankář Fiala dostal několik branek za hranicí sedmi metrů. Klid do Steppáckého výkonu však dodaly další góly Prokopa Sojky, Adama Jiruše a Thea Anfilova. Stepp poté vedl již vysokým rozdílem a ve druhé polovině si zápas spíše užíval a nechal vstřelit pár gólů i kapitána Lexu Mynáře. Stepp zápas už ke konci trochu vypustil, ale i tak si odnesl jasnou dvoubodovou výhru. Ačkoli se hrálo na dvě šestky, které se pravidelně měnily, Porkop Sojka stihnu za zápas dát úctyhodných 10 gólů.

• Jiruš A. - 1

V posledním zápase Stepp odehrál zápas proti UP Olomouci a znovu zavedli střídání po šesti hráčích, které jim tentokrát vyšlo a již od začátku měli Steppáci navrch a hned se prosadili Sojka, Mynář a Anfilov. Steppáci šli již do druhé čtvrtiny s klidným vedením o čtyři branky a pokračovali v postupném útoku. Steppáci měli znovu úlohu bránit jednoho silného hráče zónou, s čímž si Olomouc v podstatě nevěděla rady a tak Steppáci čistě přehráli Olomouc vysokým rozdílem a hlavně doborou týmovou hrou.

Steppáci tak s 12 body setrvávají na prvním místě tabulky a doufejme že to tak bude i po dalších dvou turnajích a v příští sezóně obsadí přední příčky v první lize.