Minulou sobotu započala finálová kola i pro kategorii mladších dorostenců. Stepp si v této kategorii vedl v první polovině sezóny velmi dobře a ve své skupině získal s přehledem první místo, přičemž Steppáci prohráli pouze dva zápasy z dvanácti. Ve finálových kolech je však čekal druhý tým z jejich skupiny Hradec Králové, ale také dva týmy ze skupiny druhé, a to SK Děčín a AstenJohnson Strakonice. Tým jel na turnaj téměř v plné sestavě až na kouče Štěpána Rezka, kterého zastoupil Tomáš Růžička, který už s týmem několik turnajů absolvoval.

19.12.2015   STEPP - TJ Slavia Hradec Králové
12-9  (0:2 / 2:2 / 1:5 / 4:1)

• Sojka P. - 5
  • Mynář A. - 5
  • Dvořák M. - 2

První zápas odehráli Steppáci proti domácímu Hradci Králové, na který si díky výsledkům z minulých kol věřili. Samozřejmě věděli, že bez práce nejsou koláče a do zápasu vstoupili pravou nohou. Šimon Hruškovič se sice musel ukázat už ve druhé minutě hry, když chytil penaltu hradeckého kapitána, ale od té doby šlo všechno podle Steppáckých představ a první gól dal Prokop Sojka po momentální přesilovce. Nedlouho poté se prosadil i Alex Mynář, který svou skvělou střelou z levého křídla zvýšil na 2:0. Ve druhé čtvrtině se Steppákům opravdu dařilo a to zejména díky gólům Sojky a Mynáře, kteří naplavávali do druhého centra z pravého křídla. Ve druhé čtvrtině už byl stav tedy 7:1 a Steppáci trochu polevili. Hradec sice ve třetí čtvrtině snížil jen na pětigólový deficit, ale čvtvrtou už to pro Steppáky začínalo být velmi nebezpečné a díky chybám v rozehrávce či obraně se Hradec přibližoval čím dál víc. Naštěstí Steppáci drželi náskok dvou branek a sekundu před koncem dokončil zápas krásnou střelou ze své poloviny Marcel Dvořák a Stepp tak nakonec vyhrál třígólovým rozdílem.

19.12.2015  STEPP Praha - AJ Strakonice
4-3  (0:2 / 2:2 / 1:5 / 4:1)

• Sojka P. - 2
  • Mynář A. - 1
  • Anfilov T. - 1

Ve druhém zápase odehráli Steppáci první duel proti nejsilnějšímu konkurentovi AJ Strakonice. Zápas měl být velmi těžký, ale Steppáci chtěli Strakonicím vrátit prohru z posledního střetu, která pro ně znamenala, že si v druhé půlce sezóny zahráli pouze druhou ligu. Zápas začal velmi vyrovnaně a první se prosadili právě Strakonice, a to z přesilové hry. Steppáci na sebe nenechali dlouho čekat a ještě před koncem čtvrtiny vyrovnal na 1:1 centr Theodor Anfilov. Pak však nastala pro Steppáky velká gólová pauza a ve druhé čtvrtině začali zaostávat o dva góly. Steppáci se pořád nemohli prosadit a i když se jim v obraně dařilo, v útoku už to tak slavné nebylo. Od třetí čtvrtiny však držel Steppáckou obranu hlavně brankářská jednička Šimon Hruškovič, který díky Steppácké zóně musel čelit nespočtu střel a o to více k podivu je, že po dobu dvaceti minut herního času neobdržel ani jednu branku. Steppáci se však stále trápili v zakončení a jejich smůlu prolomil až 4 minuty před koncem Alex Mynář, který z levého křídla propálil strakonického gólmana a snížením na 3:2 nastartoval tým k obratu. Hned potom se totiž v dobře zahraném útoku 3 na 3 prosadil po skvělé přihrávce Adama Jiruše Prokop Sojka. Ten se prosadil i minutu a půl před koncem po samostatném úniku a Steppáci pak už jednogólový náskok drželi až do konce. I přesto, že v podstatě celý zápas prohrávali, se jim nakonec podařilo zápas otočit a získat veledůležité dva body v tabulce.

• Dvořák M. - 1

V posledním zápase nastoupili Steppáci i proti týmu SK Děčín a hned ze začátku se zápas zdal být lehčí, než by všichni čekali. Steppáci naprosto drtili soupeře po většinu zápasu a hned v první čtvrtině vedli 6:2. Za zmínku stojí určitě výkon steppáckého kapitána Alexe Mynáře, kterému se i přes časté střídání podařilo vstřelit 5 gólů a skvěle spolupracovat s Prokopem Sojkou, který po Alexově přihrávce skvěle zakončil z 8 metrů v posledních sekundách druhé čtvrtiny. Unaveným Steppákům se už ke konci zápasu tolik nedařilo, ale drželi zápas pevně ve svých rukou a už ho nepustili. Za zmínku stojí také dva pěkné góly obránce Eldara Khamidullina, které vstřelil oba za pětimetrovou hranicí.

Steppáci tak začal ve finálových kolech velmi dobře a po prvním turnaji se nacházejí v tabulce bez ztráty bodu na prvním místě a už se těší na další turnaje. Doufejme, že se jim zadaří tak jako doposud.