V sobotu si chtěli naši mladší dorostenci zajistit titul ve Strakonicích, kam vyjížděli velmi brzy, protože první zápas se odehrál už v 8:00. Steppáci navíc věděli, že na Strakonickém bazéně to bude o to těžší kvůli menším parametrům hřiště.

14.05.2016  AJ Strakonice - STEPP
10-4  (3:2 / 2:1 / 0:1 / 5:0)

• Sojka P. - 2
  • Dvořák M. - 1
  • Anfilov T. - 1

První zápas tedy za kokrhání kohouta započal v ranních hodinách a podle toho bohužel vypadal i výkon Steppáků. Steppákům se nedařilo hlavně v útoku proměňovat jasné šance a správně si přihrávat. Steppu se alespoň podařilo zlepšit přesilovou, protože hned první promněnil Marcel Dvořák při pěkné sérii přihrávek s Alexem Mynářem. Druhý gól přidal Theo Anfilov rovněž při po výluči a rychlém rozehrání s Prokopem Sojkou. Steppákům se však další přesily vytvářet nepodařilo a naopak Strakonicím se dařila velká většina útoků. Steppáci si ale až do poslední čtvrtiny drželi soupeře gólově stále rekativně blízko a to díky gólům Prokopa Sojky, který se hned dvakrát prosadil jednou z uplavání a podruhé z druhého centra.V poslední čtvrtině však Steppácká mizérie nabyla katastrofálních rozměrů a velmi nepřesné přihrávky vyústili v několik protiútoků Strakonic. V posledních minutách už Steppáci vypadali velmi odevzdaně a výsledkem nakonec prohráli vysoko 10:4.

• Grecký J. - 1

Ve dtuhém zápase proti Hradci se naštěstí Steppáci zvedli a ukázali, jaký tým si přijel pro titul. Střelci Alex Mynář, Theodor Anfilov i Prokop Sojka si tak napravili renomé z prvního zápasu a dařilo se jim prostřelovat brankáře velmi hravě. Steppácká hra v útoku se celkově rapidně zvedla a ve hře bylo mnohem více aktivního pohybu. Do zápasu se zapsali velmi kladně i ne zrovna často sstřílející hráči jako David Absolon skvěle mířenou střelou z přesily, Honza Grecký ze samostatného úniku a dvakrát i Eldar Khamidullin střelami dělovkami z posledního. Až v poslední čtvrtině Steppáci vypustili a Hradec se pokusil o poslední vzdor, což jim ale ve výsledku žádné body nepřineslo.

• Jiruš A. - 1

Po dlouhém čekání na další zápas se konečně Steppáci dočkali a po dlouhé pauze vypadali, jako kdyby se nehýbali ne šest hodin, ale šest let. Hra znovu byla laxní, přihrávky nepřesné a v útoku bylo přehuštěno, nebo mu chyběl potřebný pohyb. Hra Steppu byla stále jednu chvíli dobrá a ve druhé chvíli naprosto příšerná. Na Děčín to ale naštěstí stačilo a jen kvůli střelám Steppáků převážně do dvou rukou brankáře Děčína, Steppáci neodskočili tak, jako to ukázali v Praze. Stepp naštěstí v obraně držel brankář Šimon Hruškovič, který si s několika silnýmy střelami naštěstí poradil a nedovolil Děčínu přibližovat se ke Steppáckému počtu gólů. Gólů sice padalo na obou stranách vcelku dost, žádné kvalitní gólové akce jsme však neviděli. Sympatický výkon se snad dal vypíchnout u Marcela Dvořáka, který se po dlouhé odmlce znovu pořádně rozestřílel a svou aktivitou vedl Steppácký útok dopředu. Poprvé ve finálové části se trefil i Adam Jiruš střelou za pětimetrovou hranicí.

Doufejme, že v příštím turnaji už Stepp svojí pozici favorita potvrdí a získá kýženou jednu výhru pro jistotu mistrovkého titulu. Tabulka vypadá pro náš tým stále velmi příznivě a byla by nesmírná škoda si titul nechat uniknout když už jsou kluci tak blízko. Na další turnaj v Děčíně však budou muset pilně trénovat, protože na tomto turnaji určitě nepodali výkony, na které by mohli být hrdí a výsledky tomu přispívají.