V sobotu 6. května vyrazili mladší dorostenci na předposlední turnaj letošní sezony do Děčína. Svěřence trenéra Rezka čekaly tři životně důležité zápasy. Steppáci se na tomto turnaji chtěli přiblížit tolik kýžené obhajobě titulu.

• Jiruš A - 1

Prvním soupeřem Steppu byl tým SK Děčín. Oba týmy měly před turnajem stejně bodů a dělily se o první místo v tabulce. Steppáci vstoupili do zápasu špatnou nohou a po dvou hloupých chybách v obraně prohrávali 2:0. Darem z nebes byla pro Stepp dalekonosná rána Zvonimira Štrka. Stav 2:1 po první čtvrtině byl pro Steppáky ještě velmi příznivý. Ve druhé čtvrtině se velmi dařilo střelcům obou mužstev. Ofenzivní nájezdy obou týmů nahrávaly do karet hráčům Steppu. V brance totiž opět čaroval Filip Fediuk a tak mohli Steppáci nechávat mírně pootevřená vrátka. Po několika slepených gólech, ze kterých stojí za zmínku především krásná šibenice Marcela Dvořáka , bylo tedy skóre v polovině utkání vyrovnané,když oba týmy vstřelily po pěti brankách. Druhou polovinu utkání Steppáci nepustili domácí tým ani jednou do vedení ale sami nebyli schopni odskočit Děčínu o víc jak dvě branky. V poslední minutě se ale ještě Steppáci báli o výsledek když se ve velké šanci ocitl Kmoch z Děčína. Naštěstí ale netrefil branku a tak se týmy rozešly se spravedlivou dělbou bodů po remíze 8:8.

• Čurda O. - 1

Po zbytek turnaje se tým musel obejít bez hlavního trenéra Rezka a kapitána Dvořáka. Oba čekaly velmi důležité zápasy I.ligy mužů v Praze. Proti Kometě Brno tak vedl mužstvo jakožto kapitán Adam Jiruš. Steppáci se nemohli na absenci svých opor vymlouvat jelikož Kometě chyběl hlavní tahoun Lukáš Zezula. Ze začátku se rozhodně nejednalo o nějaké tempo furioso , první branku zápasu vstřelila Kometa až po čtyřech minutách hry z pokutového hodu. Steppáci bezprostředně po inkasované brance bránili dvě oslabení hned za sebou. Stepp nejen že ubránil obě oslabení ale ještě z následného protiútoku dokázal skórovat. Následná nedůslednost v obraně srazila oba mančafty několikrát do kolen a po první čtvrtině byl stav utkání 3:2 ve prospěch Komety. Hned na začátku druhé čtvrtiny se dvakrát prosadil Štrk . O chvilku později byl ale potřetí v zápase vyloučen a musel se odebrat na střídačku. Na jeho postu tedy odehrál zbytek zápasu Adam Jiruš ,který dodával celému týmu jistotu v obraně a výborně zakládal protiútoky. Steppáci měli celou druhou polovinu utkání více ze hry a zaslouženě vyhráli 12:9. Skvělé utkání odehrál centr Heller , který hned čtyřikrát skóroval.

6.5.2017
 AJ Strakonice - Stepp   15-4
  (4:0 / 3:1 / 2:2 / 6:1)
  • Parobek J. - 1

Posledním soupeřem Steppu byl tým Asten Johnson Strakonice. Bohužel se ale od začátku zápasu jednalo o jednoznačnou záležitost. Steppákům vůbec nic nevycházelo, byli bezzubí v útoku , obrana nepracovala jak by měla a brankář Fediuk všechno zachránit nedokázal. Po první čtvrtině Stepp prohrával 0:4 . Po přestávce přidal soupeř další dvě rychlé branky a zbytek Steppáckých nadějí se rozsypal jako domeček z karet . Do poloviny utkání přišel jen jeden ubohý střelecký úspěch a Stepp tak prohrával 1:7. Po přestávce přišlo několik minut naděje když se dvakrát prosadil Anfilov a zkompletoval tak hattrick už v šestém zápase v řadě. Sám ale o chvilku později pohřbil naděje Steppu , když neproměnil svou oblíbenou disciplínu, pokutový hod. Steppáci působili po zbytek zápasu odevzdaně a Strakonice nemilosrdně trestaly jejich pasivitu. Obránci Štrk a Jiruš byli vyloučeni a zápas nedohráli. Strakonice tak neměly problém navyšovat už tak komfortní náskok. Po střeleckém úspěchu jednoho z nejmladších hráčů v týmu , Jakuba Parobka tak Stepp utrpěl hrůzostrašný debakl v poměru 4:15.

I přes nepřesvědčivé výkony se Stepp stále drží na děleném prvním místě v tabulce. Poslední turnaj sezony se bude hrát v Praze ve dnech 3. – 4. června. Doufáme tedy v co největší podporu fanoušků.