I když se Steppákům nedařilo tak jak by si přáli, vzhledem k tomu v jaké byli sestavě, by v plné síle příště měli ukázat, proč se minulý rok stali mistry. Doufejme, že se Steppákům povede příště poskládat plnou sestavu a povede se jim porazit jak hradeckou, tak pražskou Slavii.

První turnaj poháru ČSVP se odehrál také v kategorii starších dorostenců, kde naši hráči budou chtít obhájit titul z minulé sezony. Systém ligy zůstává stejný jako loni, kdy se ligy zúčastnilo 6 týmů. V sezóně se uspořádá 6 turnajů, přičemž každý tým bude mít jeden turnaj pauzu. V prvním kole si pauzu vybral tým Olomouce. Stepp se tak v Podolí měl utkat s týmy SK Slavia Praha, TJ Slavia Hradec Králové, Kometa Brno a Asten Johnson Strakonice. Steppáci se navíc potýkali s absencí nejen několika hráčů, ale i trenérů Štěpána Rezka a Tomáše Růžičky. V první hrací den je nahradila trenérská dvojice Igor Procházka a bývalý hráč dorostu Prokop Ludvík. Druhý den se na místo Procházky dostavila trenérka mladších žáků Barbora Bradáčová.

• Dvořák M. - 1

V prvním zápase odehrál Stepp utkání proti týmu Asten Johnson Strakonic, který kromě nového jména získal oproti minulé sezóně také tři mladé hráče z Děčína a jednoho z Tábora.

Nový tým oslabené Steppáky ze začátku pořádně zaskočil. Steppáci nastoupili na Strakonice s osobní obranou, ale i přesto, že se jim v útocích poměrně dařilo, dělali základní chyby při zajišťování obrany, což pro tým plavavých Strakonic bylo ideální.

Nedoléčený kapitán Cipra byl proto poslán do hry a ihned přispěl dvěma brankami. Po jeho příchodu se zlepšila i hra v obraně, ale i tak Stepp nadále prohrával 3-4. Steppákům se nedařilo ani ve druhé čtvrtině utkání. V obraně už sice tak velké mezery nebyly, ale tentokrát měli problémy s proplaváním strakonické zóny. Za celou čtvrtinu se jim ani jednou nepodařilo rozvlnit soupeřovu síť.

Ve třetí čtvrtině se konečně Stepp ukázal ve správném světle. Díky třem gólům Prokopa Sojky se Stepp vzpamatoval a začal ovládat průběh utkání. Ve čtvrté čtvrtině se už pak rozjel “gólostroj” Vaška Rašky a Strakonicím už nezbyly síly na poslední nápor.

26.9.2014 SK Slávia Praha - Stepp Praha
6-4  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Sojka P. - 1
  • Mynář A. - 1
  • Cipra J. - 1
  • Raška V. - 1

Ve druhém zápase odehráli Steppáci derby proti Slavii Praha. I když se Steppu v koncích minulé sezóny dařilo slávisty porážet, všichni věděli, že to nebude snadný zápas. Slavie měla navíc výhodu prvního zápasu, kdežto Steppáci měli za sebou jen hodinovou pauzu po zápasu se Strakonicemi.

Steppáci se v začátcích zápasu vůbec nedokázali dostat k zakončení a jejich zóna se nedařila tak jak by měla. To zapříčinilo, že Slavie vyhrávala v půlce zápasu už 4:0. Na začátku třetí čtvrtiny se však krásně prosadil Sojka za sedmi metry, následován Raškovou střelou z velkého úhlu. Ke konci čtvrtiny se dokázal prosadit také kapitán Jindra Cipra. V poslední čtvrtině se však Steppákům nedařilo prorazit slavistickou obranou a podařilo se jim dát pouze jeden gól, který dal střelou ze zóny krásně Alex Mynář. To však na náskok Slavie nestačilo a Steppáci zakončili den se dvěma body z prvního sobotního zápasu.

27.9.2014 Stepp Praha - Sl. Hradec Králové
8-8  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Raška V. - 4
  • Cipra J. - 2

V neděli ráno se Steppáci utkali s loňským vicemistrem Hradcem Králové. Hradec sice neměl velký hráčský kádr, na druhou stranu jim jejich hlavní opory nechyběly. To znamenalo pro Steppáky nutnost velké koncentrace a zodpovědný přístup. Steppákům trvalo dlouho než zjistili,  jak hrát proti hradeckému útoku a volili špatné typy zóny. To zapříčinilo několik zbytečných gólů. Postupem času se však Steppákům dařilo neutralizovat hradecké útoky a proplavat jejich zónu tak, že se jim dařilo uvolnit buď centra Rašku, nebo jiného hráče, který pak měl snadnější možnost zakončení. Steppákům se dokonce podařilo otočit skóre a pár minut vedli o jednu branku. V poslední minutě se však Hradci podařilo vstřelit poslední gól a vyrovnat tak stav. Steppu se pak už nepodařilo dát gól a zápas tak skončil remízou

27.9.2014 Stepp Praha - SKP Kometa Brno
9-6  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Dolenský M. - 2
  • Sojka P. - 2

Ve druhém nedělním zápase odehrál Stepp poslední klání turnaje proti Kometě Brno. Steppáci chtěli zápas odehrát bez větších problémů a nastoupili do zápasu s tím, že kapitán Jindřich Cipra nebude muset nastoupit, jako tomu bylo v prním sobotním utkání.

Již ze začátku však utrpěl Stepp první ztrátu a šok v podobě vykloubeného ramene Jirky Pihrta, který hned v prvních minutách muse opustit hřiště a byl převezen do nemocnice. Prokop Sojka sice pomstil svého padlého nohsleda, zaplatil za to však hned vzápětí, když mu jeden z protihráčů uštědřil ránu loktem do hlavy. Sojka se tak odporoučel na lavičku. Hráčům Steppu se i přes tvrdou hru soupeře dařilo, ale přišlo další zranění. Tentokrát obránce Eldar Khamidullin přišel o kus zubu. No a kde nepomůže brňák, pomůže nešikovnost. Když Vašek Raška lezl z vody, mírně si rozsekl nohu. To ho naštěstí nezastavilo v pokračování ve hře. Do hry se ve třetí čtvrtině  navíc vrátil i Prokop Sojka, který prořídle řady Steppu zase doplnil.

Steppáci vedli v podstatě celý zápas hlavně díky gólům Alexe Mynáře, Michala Dolenského a Vaška Rašky. Stepp si nejen díky nim nakonec došel pro “Pihrtovo vítězství” a z turnaje si odvezl 5 bodů a dělené druhé místo.

První turnaj staršího dorostu ukázal, že liga bude letos opravdu vyrovnaná a že hlavně zápasy s Hradcem a Slávií budou ozdobou ligy. Hráči však nesmí polevit v trénování a vydržet v nasazení, protože důležitý bude letos každý bod.