Na první turnaj letošního roku naši starší dorostenci odjeli až do Olomouce kde se konalo již předposlední kolo poháru ČSVP. Tentokráte je čekaly týmy  UP Olomouc, SK Slavia Praha, Kometa Brno a AJ Strakonice.

• Sojka P. - 1

V prvním zápase nastoupili Steppáci proti zatím nejslabšímu týmu Olomouce. Naši hráči věděli, že by zápas měli zvládnout, ale podceňovat soupeře nemohli, když měli výhodu domácího prostředí. Hned od první čtvrtiny nastoupil Stepp v dobrém tempu a kontroloval průběh zápasu. První dorostenecký gól roku dal hned po 38 vteřinách zápasu Václav Raška a v průběhu zápasu přidal na své konto další tři branky. Steppákům se vedlo nejlépe ve druhé čtvrtině kdy porazili Olomouc poměrem 7:2. Svůj první gól ve starším dorostu dal Theo Anfilov, který se v průběhu druhé čtvrtiny prosadil hned dvakrát. Steppáci ke konci už trochu šetřili síly, ale pohodlně si došli pro vysoké vítězství a nový rok začali na výbornou.

09.01.2016 Kometa Brno - Stepp Praha
11-6  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Raška V. - 2
  • Mynář A. - 2
  • Grafek J. - 1

Druhý zápas odehráli Steppáci proti Kometě Brno, které se podařilo v minulém kole překvapit Slavii Praha. Steppáci také proti Brnu nezačali vůbec dobře a hned v první čtvrtině prohrávali 4:0. Steppáci se trápili jak v obraně, tak i v zakončení. Ve druhé čtvrtině už prohrávali 5:0 a i když se potom herně zvedli, nedařilo se jim hlavně v zakončení a ani výkony rozhodčích nehrály našemu týmu do karet. První gól Steppu sice vstřelil Lexa Mynář, ale zbytek týmu na to nedokázal navázat. Po změně stran se začalo Steppu konečně dařit a díky dalšímu gólu Lexy a gólům Prokopa Sojky, Vašky Rašky a Jindřicha Grafka se jim podařilo stáhnout vedení Brna na 7:5. V poslední čtvrtině však Steppáci už trochu odpadli a nedařilo se jim udržet tempo, což vedlo k tomu, že Brno přidalo další dvě branky a další snaha byla již marná.

10.01.2016 Stepp Praha - AJ Strakonice
14-11  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Raška V. - 5
    • Sojka P. - 3

Druhý den se Steppáci utkali v devět hodin se Strakonicemi. Kluci měli velkou odhodlanost vše napravit a napravit chybu ze sobotního fiaska. První gól sice opět vstřelil soupeř, ale Prokop Sojka dokázal rychle odpovědět a po dalším gólu Jindry Grafka se Steppáci ujali vedení. To ale nevydrželo dlouho a v první polovině zápasu se oba celky tahaly o vedení. Steppákům se však ještě před změnou stran podařilo odskočit o tři góly. Steppáci potom odskočili o další dvě branky a už si udržovali od Strakonic patřičný odstup. Ke konci zápasu už Steppáci hráli hlavně do obrany.

10.01.2016 SK Slavia Praha - Stepp Praha
10-10  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Grafek J. - 4
  • Raška GV. - 2

V posledním zápase se setkal Stepp s dlouhodobým městským rivalem SK Slavií Prahou. Hned v první čtvrtině obdržel Jindra Grafek ránu do obličeje, ale naštěstí to nebylo nic vážného a Jindra se do zápasu po pěti minutách znovu zapojil. Slavia se rychle dostala střelbou z dálky do vedení 2:0 ale Michal Dolenský nejprve snížil po přesilovce a po něm Jindra Grafek dorovnal na 2:2. Do vedení dostal Stepp ve druhé čtvrtině Sojka z druhého centra, ale Slavie se vůbec nevzdávala a Steppáci dvakrát selhali v obraně. Bohužel Stepp přišel o velmi důležitého hráče Alexe Mynáře hned ve druhé čtvrtině a pro Stepp to vypadalo velmi složitě. Za zmínku však stojí skvěle chycená penalta v podání brankáře Šimona Hruškoviče. Ve třetí čtvrtině byla hra hodně otevřená a padlo mnoho gólů do obou branek. Za Stepp se prosazovali hlavně Jindra Grafek, Prokop Sojka a Vašek Raška. Steppáci ale ke konci čtvrtiny bohužel zaostávali o dvě branky. Zápas byl tak napínavý, že někdy dokonce i trenéři zapomněli jaká je čtvrtina. V poslední čtvrtině se podařilo našemu centrovi Vašku Raškovi konečně udělat výluče na dvou důležitých silových hráčích Slavie a po proměněné penaltě Steppáci zaostávali o jedinou branku. Na 10:10 poté vyrovnal Jindra Grafek. Steppáci útočili co se dalo a vypadalo to, že se možná ujmou vedení, obrana Slavie nakonec dosáhla svého a zápas nakonec skončil remízou.

Celkově to pro Stepp byl i přes prvotní zaváhání celkem vydařený turnaj a znovu se o krok přiblížili boji o medaile ve druhé části sezony. Doufejme že si to v příštím turnaji nepokazí a dotáhnou první polovinu sezóny do přijatelného konce.