V sobotu 23. dubna se odehrál druhý finálový turnaj starších dorostenců. Steppáci si z prvního turnaje přivezli náskok tří bodů jak na pražskou, tak na hradeckou Slavii. Tentokrát se konal turnaj na půdě Hradce Králové, což Steppákům, přineslo značně obtížnější harmonogram, než který zažili v Praze. .

23.04.2016   SK Slavia Praha - STEPP Praha
7-10  (0:3 / 3:3 / 4:1 / 0:3)

• Sojka P. - 4
  • Raška V. - 3
  • Dolenský M. - 2
  • Pihrt J. - 1

V prvním zápase se Steppáci těšili na další dva body. Slavie měla totiž za sebou mít těžký zápas proti Hradci a Steppáci tak měli být ve výhodě. To si všichni alespoň mysleli do doby, než Stepp dorazil na bazén. Po příjezdu do Hradce totiž byla zjištěna nová informace. Slávisté měli po cestě technické potíže a byli nuceni zápas s Hradcem kontumovat. To, že Slavia bude na zápas v plné síle však Steppáky vůbec neodradilo a chtěli zopakovat výkon z prvního turnaje. Do zápasu vstoupili velmi dobře. Skóre otevřel po uplavání obránce Prokop Sojka. Nezahálel ani Vašek Raška, který dvěma střelami z centra zvýšil na 3:0. Ve druhé čtvrtině přidal gól n a 4:0 z přesilovky i druhý děčínský Steppák Michal Dolenský a Slavia musela jednat. Slavii se nedařilo prosazovat přes Steppáky skrze normální útoky, a proto museli přejít na střely po faulech za pěti metry, ze kterých také padaly jejich jediné góly. Za Stepp se však podařilo Jirkovi Pihrtovi skvěle zaskórovat a připsat si tak svůj první gól v tomto roce. Zpět na třígólový náskok dostal Steppáky dvacet sekund před změnou stran Prokop Sojka. Třetí čtvrtina byla pro Steppáky jedna velká pohroma. Slavii totiž vycházelo naprosto všechno a jen díky Sojkově šťastné zadovce Steppáci udrželi alespoň nerozhodný stav. Ve čtvrté čtvrtině se naštěstí Steppáci znovu zvedli a díky  gólu Michala Dolenského se znovu dostali do vedení. Steppáci pak už kontrolovali hru a závěrečné góly Sojky a Rašky jim umožnily odskočit na konečný třígólový náskok.

23.04.2016   TJ Slavia Hradec Králové - STEPP
8-8  (3:2 / 2:1 / 1:2 / 2:3)

• Sojka P. - 3
  • Raška V. - 2
  • Cipra J. - 2
  • Dolenský M. - 1

Po pouhé hodině odpočinku nastoupili Steppáci proti čerstvému Hradci. Zápas začal lépe Stepp, jmenovitě jejich kapitán Jindra Grafek,který skvěle popletl hlavu Hradeckému brankáři. Stepp tak vedl rychle 1:0. Steppáci i přes únavu nastoupili v obraně zónou, ale právě kvůli únavě se jim bránilo hůře, než obvykle. Hradec se ze zóny prosazoval víc, než by si Steppáci přáli. Obrana je stála hodně sil i vyloučení. Do dalších dvou branek Steppu se opět zapojil kapitán Jindra Grafek, který nejdříve sám přidal svůj druhý gól a po uplavání Prokopa Sojky si po pěkné kombinaci připsal i asistenci. Steppáci však začali od druhé čtvrtiny prohrávat, nedařilo se ji m hlavně v zakončování akcí. I přes skvělou práci Vaška Rašky na centru, který vybojoval mnoho přesilovek, se jim nedařilo utkání srovnat. Steppákům přesilovky zkrátka v tomto zápase nevycházely. Jednu z mála proměnil Michal Dolenský, naopak Steppu se nepodařilo proměnit penaltu, a tak jejich trápení pokračovalo. Před koncem třetí čtvrtiny se naštěstí prosadil z centra skvěle hrající Vašek Raška, který stáhnul náskok Hradce na pouhou jednu branku. I poslední čtvrtinu začal lépe Hradec. Zápas na lavičce v roli diváků dokončili jak obránci Adam Jiruš, tak i Michal Dolenský se třemi fauly. Steppáci prohrávali tři a půl minuty před koncem už 8:5, ale v žádném případě se nevzdali. Na 8:6 snížil Sojka z druhého centra, který následně nahrál i na druhý gól Rašky. Ten momentální přesilu využil a svou dělovkou nekompromisně zamířil k právé tyči. Vyrovnávací gól pak po skvělé spolupráci s Alexem Mynářem přidal znovu Prokop Sojka. Tři sekundy před koncem zápasu si ještě trenér Štěpán Rezek vzal time-out. Možnost získání titulu pro Stepp již na tomto turnaji měl nakonec ještě na ruce Sojka, který však svou střelou za pěti metry dokázal pouze orazítkovat hradeckou tyč. Oba týmy si ze zápasu vzaly zaslouženě po jednom bodu.

Steppáci mají pro příští turnaj jasný cíl, a to získat nejméně jeden bod a současně neprohrát s Hradcem o více než šest branek, protože právě tento výsledek jim zajistí titul. Budou ale samozřejmě hrát na vítězství, a to nejen kvůli sobě, ale také kvůli jejich početnému davu fanoušků. Další turnaj, který organizuje Slavia Praha, je však zatím v nedohlednu. Vzhledem k tomu, že slávistický kapitán i trenér mají na měsíc zákaz činnosti, nečekáme, že by se odehrál do konce května. Doufejme, že si dorostenci Steppu titul nenechají ujít a zvládnou si udržet formu z předchozích turnajů.