Teprve o víkendu 12.-13. listopadu započala 1. liga starších dorostenců. V této soutěži se Steppákům podařilo dvakrát za sebou získat titul, ale letos by to mělo být o dost těžší, než v minulých letech. Když tato téměř totožná sestava hrála proti stejným soupeřům před dvěmi lety, skončila až na pátém místě. Hráči se letos však rozhodně nechtějí zahanbit a věří si na celkové vítězství. Na prvním turnaji v Hradci Králové je čekaly 4 zápasy, a to proti týmům Strakonic, Děčína, Brna a domácího Hradce Králové. Steppáci odjeli do Hradce nečekaně se změnou brankáře. Filip Fediuk si tak užil premiéru coby jednička staršího dorostu.

• Sojka P. - 1

V prvním zápase sehráli Steppáci zápas proti favoritům celé soutěže, Hradci Králové. Před dvěma lety totiž tento tým soutěž vyhrál a Steppáky tak čekal první velký test. Na začátku zápasu ale bohužel Steppáci poněkud zaspali a rychle prohrávali 2:0. Díky dobré hře hráčů na stranách si však i Stepp začal vytvářet nějaké šance. Zpočátku se prosazovali centři Theo Anfilov a Sam Heller. Postupem času byl stav více a více vyrovnaný. Jako by ztrát v hráčských řadách nebylo málo, po několika minutách hry musel zápas opustit Honza Grecký kvůli zranění prstu. V těžkých chvílích pomohl týmu jako pravý kapitán Alex Mynář, který svými přesnými střelami dotahoval hradecké vedení. Ke konci zápasu měli Steppáci ještě šanci na vítězství, ale poslední přesilovku bohužel nezahráli zrovna nejlépe a nakonec zápas skončil remízou 7:7. V zápase se Steppáci ukázali jako výborní obránci, ale naopak v útoku hra skřípala. Pokud by Steppáci dokázali eliminovat počet spálených šancí na minimum, určitě by na zisk dvou bodů dosáhli. Nutno je však říci, že zásluhu na bodu měl určitě i brankář Filip Fediuk, který se silných střel soupeře nezalekl a ukázal výbornou formu z mladších dorostenců.

• Jiruš A. - 1

Po hodinové pauze nastoupili Steppáci proti čerstvému týmu Strakonic. Steppáci se sice naučili Strakonice nepodceňovat, ale i přesto si v zápasu věřili. První polovina byla velmi vyrovnaná a Stepp byl týmem, který diktoval tempo hry. Steppáci se navíc dostali do těsného vedení díky gólům Prokopa Sojky a Theodora Anfilova. Třetí čtvrtina však srazila Steppáky na kolena. Našim hráčům se sice dařilo uplavávat do přečíslení, ale až na některé světlé chvilky Dvořáka a Sojky se jim přesily nedařily využít. Spálených šancí naopak využili hráči Strakonic, kteří čtvrtinu vyhráli 5:1. I přes Steppácké snahy o obrat v poslední čtvrtině už tým Strakonic zápas udržel ve svých rukou. Steppáci si tak z prvního hracího dne odnesli pouze bod.

13.11.2016  STEPP - Kometa Brno
14-10 (- / - / - / -)

• Sojka P. - 6
  • Mynář A. - 3
  • Dvořák M. - 2

Přes noc naštěstí Steppáci nabrali zřejmě dost sil ke zlepšení své pozice v tabulce. První zápas odehráli proti Brnu, které za sebou mělo nečekaně už tři porážky v turnaji. Steppáci tedy nechtěli zůstat pozadu a začali velmi dobře. Skóre sice bylo dlouho vyrovnané, ale naši hráči bojovali a díky proplavávání a gólům Dvořáka, Anfilova, Sojky a Mynáře se jim dařilo mít nad Brnem mírně navrch. Zlomový moment přišel ve třetí čtvrtině kdy se rozjel gólostroj Prokopa Sojky, který zakončoval hlavně z pozice druhého centra. V poslední čtvrtině Steppáci už sice trochu zápas vypustili, ale díky vysokému náskoku úspěšně dovedli zápas do vítězného konce.

13.11.2016   STEPP - SK Děčín
12-11 (- / - / - / -)

• Sojka P. - 5
  • Khamidullin E. - 1

Po hodinové pauze přišel zápas proti Děčínu, který první hrací den získal všechny 4 body. Steppáci tak věděli že je v žádném případě nečeká lehký zápas. Proti Děčínu Steppáci nastoupili soustředěně a nepouštěli zbytečné góly v obraně. Gólově se prosazovali ze začátku hlavně Prokop Sojka a Theo Anfilov. Díky dobrému proplavávání Steppáckých hráčů se ve hře vždy uvolnil prostor a přesilové hry našim vycházeli naštěstí lépe než v zápasech předešlých. Zápas byl natolik vyrovnaný, že některým individualitám tak nějak přetekl kalich trpělivosti a asistent trenéra Ronald Handlovský byl dokonce vyloučen na tribunu. S postupem času se ze Steppu prosadili v důležitých chvílích i výborný obránce Khamidullin a aktivní křídlo Marcel Dvořák. Ke konci zápasu Steppáci stále bojovali, aby udrželi těsný vítězný stav. Třicet dva sekund před koncem však výhru pojistil Prokop Sojka a proto Steppáky poslední gól Děčína vůbec nemrzel.

Všechny zápasy byly pro Stepp velmi vyrovnané a obtížné, což ukázalo celkovou vyrovnanost celé soutěže. Stepp se po prvním turnaji drží vedle Hradce Králové na děleném druhém místě a budou se svoji pozici snažit vylepšit na příštím turnaji ve Strakonicích.