Starší dorostenci v sobotu 25. března odcestovali na jih Moravy s jasným cílem,co nejvíce se přiblížit k mistrovskému titulu. Jakožto mistři z posledních dvou sezon kluci patřičně věřili ve své schopnosti a zkušenosti trenéra Rezka. Na turnaj neodcestoval brankář Hruškovič,takže role brankářské jedničky připadla Filipu Fediukovi.

25.3.2017   AJ Strakonice - Stepp
12-11  (6:2 / 1:3 / 3:4 / 2:2)

• Anfilov T. - 4
  • Mynář A. - 3
  • Sojka P. - 2
  • Dvořák M. - 2

Prvním soupeřem Steppu byl tým AJ Strakonice. Steppákům se v letošní sezoně proti Strakonicím vůbec nedaří a tentokrát tomu nebylo jinak. Začátek utkání byl jako z noční můry a Stepáci během chvilky prohrávali 3:0. Hráči Strakonic využívali sebemenšího zaváhání v obraně Steppu a po první čtvrtině vedli 6:2. Zvýšená aktivita ve druhém dějství přinesla ovoce v podobě rychlého gólu a pokutového hodu, který proměnil Anfilov. Steppákům se ale příliš nedařilo v koncovce a tak i přes zlepšený herní projev prohrávali v polovině utkání 7:5. Druhou polovinu utkání se oba týmy neustále přetahovali o výsledek. Několikrát se prosadili pěknými střelami Dvořák a Mynář ale Steppáci přesto podlehli Strakonicím 12:11. Po zápase panovala mezi hráči velmi smutná nálada,protože věděli že právě ztratili velmi cenné body.

• Heller S. - 1

Po prohře se Strakonicemi si byli Steppáci dobře vědomi že další selhání už si nemohou dovolit. Do zápasu s týmem ze severu Čech si šli velmi sebevědomě pro dva body do tabulky. Od začátku utkání byl Stepp lepším týmem. Krásnou branku na 3:1 vstřelil nejlepší střelec týmu Prokop Sojka. Děčín se ale ukázal jako plavecky velmi silný tým a díky rachlým brejkům a střelám z dálky dokázali se Steppáky držet krok. Po prvních osmi minutách bylo skóre 4:4. Druhé dějství bylo až neskutečně podobné tomu prvnímu. Stepp přehrával soupeře kombinační hrou ale Děčín držel krok díky své plavecké zdatnosti. Po změně stran tak byl stav stále vyrovnaný když oba tými vsítily osm branek. Druhá polovina utkání už byla úplně jiná písnička. Děčín začal odpadat a Steppáci si na útočné polovině otevřeli střelnici. Severočechům nedovolili skoro nic a sami dávali jeden gól za druhým. Jen samotné trio Sojka-Anfilov-Mynář vsítilo krásných 13 branek. Stepp tak nakonec bez problémů dokráčel k vítězství 18:9.

26.3.2017   Hradec Králové - Stepp
9-13  (4:1 / 1:5 / 3:5 / 1:2)

• Dvořák M - 5
  • Mynář A. - 2
  • Anfilov Ti. - 2
  • Pihrt J. - 1

Druhého dne čekal svěřence trenéra Rezka nejdůležitější zápas. Hradec Králové je přímý konkurent Steppu v boji o titul a tento zápas byl pro oba týmy vrcholem dosavadního průběhu seznoy. Do utkání vstoupili lépe hráči Hradce. S obranou Steppu si dělali co chtěli a nezabránil jim v tom ani skvělý brankář Fediuk. Hře Steppu chyběla jiskra a nápaditost. Steppáci možná mohli být rádi když po první čtvrtině prohrávali jen 4:1. Do druhé čtvrtiny vstoupil zcela jiný tým, houževnatý v obraně a agresivni v útoku, hladový po gólech a spolehlivý v obraně. Steppáci dávali soupeři najevo že mu nic nedarují. Výborně hrající Dvořák svými góly vyburcoval Stepp k velkému obratu. V polovině utkání byl stav 6:5 ve prospěch Steppu. Steppáci ve druhé polovině utkání pokračovali ve skvělém výkonu a zvyšovali svůj náskok. Prosadil se i sváteční střelec Pihrt. Stepp v tomto zápase zvítězil 13:9 a udělal velmi důležitý krok k cestě za zlatem.

• Grecký J. - 1

Posledním soupeřem Steppáků byla Kometa Brno. Brňáci v domácím prostředí vyhráli všechny 3 zápasy a na Stepp si věřili. Od první minuty bylo ale ve vodě jen jedno mužstvo. Steppáci se rozhodli neponechat nic náhodě a systematicky rozkládali obranu Komety. Celý zápas byla prakticky hra na jednu branku.  Steppákům pomáhala i častá vyloučení hráčů Komety. Dva hráči byli dokonce za brutalitu vyloučeni do konce utkání. Zřejmě neunesli potupu, kterou jim na vlastnim bazéně uštědřili kluci z nenáviděné Prahy. Steppáci měli po celý zápas bezpečný náskok a tak si svou premiéru v bráně užil Jakub Čurda. Stepp přehrával Kometu i v hledišti. Kde exelovali pánové Sojka a Dvořák. Ti si na turnaj dokonce přinesli bubny a vytvořili pro kluky výbornou atmosféru. Stepp nakonec rozdrtil domácí tým v poměru 16:6.

Stepp je nyní na čele tabulky a má dva body náskok na Hradec Králové. Poslední turnaj sezony se bude hrát v Děčíně. Právě v Děčíně získala většina týmu v minulé sezoně titul mistra ČR v mladším dorostu. Steppáci by jistě chtěli oslavit další triumf právě tam.