Starší žáci se vydali na svůj druhý turnaj 1. ligy ČR. Tentokrát se hrálo v Hradci Králové, proti kterému měli steppáci odehrát první zápas.

25.4.2014  Sl. Hradec Králové - Stepp Praha
7 -5  (0:2 / 4:0 / 1:1 / 2:2)

• Khamidullin E. - 3
  • Sojka P. - 2
  • Dvořák M. - 1

K prvnímu zápasu druhého finálového turnaje nastoupil náš tým starších žáků již v pátek večer proti jasnému favoritovi celého turnaje, domácímu týmu Slávii Hradec Králové. Hradec nastupoval do zápasu jako jasný favorit, především díky vítězstvím z předcházejících turnajů, ovšem steppáci do zápasu vstupovali s jasným cílem, vyhrát. Steppácká snaha a nadšení se projevilo již v první minutě zápasu gólem Dvořáka. Po nádherném zákroku Khamidullina skončila čtvrtina za stavu 2:0 pro Stepp. Ale ve druhé čtvrtině se nám nepodařilo vstřelit ani jeden gól, oproti tomu se začalo dařit Hradeckým, kteří vstřelili 4 góly, čímž se dostali do jasného vedení. Steppákům se podařilo prosadit se až na konci třetí čtvrtiny gólem Sojky, ovšem 6 sekund před koncem opět skórovali Hradečtí. V poslední čtvrtině se steppákům začalo opět dařit, především díky gólům Khamidullina a Dvořáka, ale ani to nestačilo na vítězství v tomto zápase. Utkání skončilo vítězstvím Hradce 7:5.

25.4.2014 Fezko Strakonice "A" - Stepp Praha
7-5  (4:1 / 2:1 / 0:1 / 1:2)

• Mynář A. - 3
  • Sojka P. - 1

Ve druhém zápase nastoupili steppáci proti Fezku Strakonice “A“. Ze začátku se Strakonice dostali do vedení a vládli nad celým zápasem. Hráčkám a hráčům Fezka se hlavně často dařilo uplavávat. Jedinou naději zasel do fanouškovských srdcí Mynář který snížil na 1:4 a dal tak svému týmu naději bojovat dál. Ve druhé čtvrtině ale Strakonice dokázali utéct Steppu o další gól, ale po změně stran se steppákům podařilo snížit na 6:3 a později i na 6:4. To ale nestačilo, protože ve druhé polovině poslední čtvrtiny už Strakonice udrželi vedení.

26.4.2014 Stepp Praha - SK Slavia Praha 3:4  (1:1 / 0:0 / 1:3 / 1:0)

• Mynář A. - 1

Ve třetím zápase nastoupili steppáci bez trenéra Januše, který odjel do Německa hrát německou ligu. Nahradil ho ale trenér mladšího dorostu  Štěpán Rezek. Stepp hrál proti Slavii a hned ze začátku byla hra docela vyrovnaná. Slávisté ale nemohli dostat míč přes vlastní polovinu, ale i přesto se Steppu nepodařilo prosazovat se. Slávisté hráli naprosto otřesně ve druhé čtvrtině. Slávistický gólman ale chytal naprosto skvěle a obránci Steppu se nedokázali dostat přes slávistickou zónu. Slavie dala několik šťastných gólů a steppákům se vůbec nedařilo.

16.4.2014 Stepp Praha - Kometa Brno 6-6  (2:2 / 0:1 / 3:2 / 1:1)

• Sojka P. - 3
  • Khamidullin E. - 2

V posledním zápase nastoupil Stepp proti Kometě Brno. Zápas byl zpočátku velmi vyrovnaný. V první čtvrtině se prosadila střední řada obou týmů. Za Stepp to byl Khamidullin a Sojka. Kometa ale rychle srovnala na 2:2. Ve druhé čtvrtině se steppákům nedařilo vstřelit gól a Kometa se ujala vedení 3:2. Ve třetí čtvrtině to začalo vypadat špatně, protože Kometa se ujala vedení 5:2. Poté se ale steppákům podařilo vstřelit tři rychlé góly. Jmenovitě se to podařilo Dvořákovi, Sojkovi a Khamidullinovi.V poslední čtvrtině se podařilo steppákům získat vedení po Sojkově prosazení z centra, ale o 3 minuty později skórovala i Kometa a vyrovnala tak na 6:6. Steppáci tedy “jen remizovali“ a z turnaje si odvezli bohužel jen jeden bod.

Steppáci musí v příštích turnajích zabrat, aby se mohli ucházet o lepší umístění. Doufejme tedy, že to bude už jen lepší a lepší.