Starší žáci se po neúspěšném 6. místě v Českém poháru účastní druhé ligy starších žáků, kterou by rádi vyhráli a alepoň trochu si zpravili chuť z pokažené první části sezóny.

Prvním turnaj se hrál v Edenu, kde se většinou hraje v bazénu, který nesplňuje jedno ze základních pravidel vodního póla, a to minimální hloubku. Bylo tedy jasné, že tento turnaj bude minimálně nestandartní a velice těžký.

10.05.2015   SKS Slavia Praha  - Stepp Praha
6-6  (0:1 / 1:1 / 2:0 / 3:4)

• Anfilov T. - 3
  • Dvořák M. - 2
  • Grecký J. - 1

Tuto prognózu potvrdil hned první zápas, kdy se steppáci utkali s domácí Slávií. Slávisté, kteří v základní části nepodávali výkony, kterých by se měl Stepp obávat, využili mělkého bazénu naplno. Vzrůstově menší steppáky pustili k nějaké akci jen vyjímečně. Když už si zaskočení steppáci nějakou tu šanci přeci jen vytvořili, tak ji velice často neproměnili.

S domácím družstvem se proto Stepp trápil téměř celé utkání, které v poslední čtvrtině dotáhl alespoň k remíze a k zisku jednoho bodu.

10.05.2015   Stepp Praha - Sl. Hradec Králové
10-6  (1:3 / 2:1 / 2:1 / 5:1)

• Bochňáková B. - 2
  • Štěrbová A. - 1

Ve druhém utkání se pražský Stepp utkal s hradeckou Slávií, která v základní části skončila na 5. místě.

Steppáci začátek zápasu poněkud zaspali a první čtvrtinu prohráli 1:3. Nicméně nechtěli dát hradeckým body bez boje, a tak od druhé čtvrtiny výrazně zlepšili pohyb po miniaturním bazénu a začali hradeckou Slávii dotahovat. Do konce třetí čtvrtiny se jim tak dvougólový náskok ze začátku utkání smazat.

Poněkud znervóznění hráči Hradce Králové nevydrželi nátlak Steppu v poslední čtvrtine zápasu, kterou prohráli vysoko 5:1. Tímto výsledkem se Steppu podařilo otočit nepřízniví vývoj utkání a strhnout výhru na svoji stranu.

Po prvním finálovém turnaji Stepp Praha obsadil první místo s náskokem jednoho bodu před Hradcem Králové a dva body před pražkou Slávií. Druhý finálový turnaj, který se hraje v Plzni, hodně napoví, jak dopadne konečné pořadí týmů ve druhé lize starších žáků.