Po vánoční přestávce se opět naplno rozeběhly všechny soutěže, německou ligu nevyjímaje. Muže čekal tým WU Magdeburg, který v této sezóně dosud neprohrál a Steppáci tak odjížděli do Magdeburgu s vidinou velmi vyrovnaného utkání. Do utkání navíc nemohl příliš zasáhnout ani steppácký trenér G.Krivokapić, který v minulém utkání obdržel červenou kartu a utkání tak sledoval pouze z tribuny. Dva chybějící domácí hráči a dobrá připravenost hostů však rozhodla o tom, že si Stepp domů odvezl jasnou a zaslouženou výhru 16-8.

• Cussotto C. - 1

Steppáci nezačali utkání příliš dobře, nevyplavali balón, v obraně nebyli plně koncentrovaní a díky přísně nařízené penaltě rychle prohrávali. Jásající a natěšené fanoušky velmi rychle zchladil S.Petrocheilos, který během minuty a půl zařídil Steppu přesilovou hru a hlavně vstřelil dvě branky, které Steppáky nastartovaly. Polovinu čtvrtiny Steppáci zcela ovládli, během pěti minut dali pět gólů a vlastně bylo rozhodnuto. Opaření domácí se v první čtvrtině prakticky na nic nezmohli, naopak mohli být rádi, že hosté nevyužili ještě několik dobrých příležitostí. V závěru čtvrtiny Stepp ještě nevýšil náskok, když domácí díky školácké chybě při vyloučení zavinili pokutový hod. Magdeburgu se v závěru čtvrtiny sice povedlo proměnit přesilovou hru, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše.
Ve druhé čtvrtině totiž domácí neskórovali ani jednou, branku dokázali vstřelit až po deseti minutách hry na začátku třetí čtvrtiny. Bohužel Steppáci také poněkud polevili a přes plaveckou nadvládu se díky špatným, případně uspěchaným přihrávkám dokázali probojovat pouze k jedné brance.
Ve třetí čtvrtině padlo devět branek, šest asle dali Steppáci takže fanoušci domácích mnoho důvodů k radosti neměli. Stepp poněkud zklidin útoky a díky tomu se zbytečně neztrácel míč a naopak se připravovaly dobré střelecké příležitosti.
Poslední čtvrtina se v podstatě dohrávala z povinnosti a diváky tak ze sedadel nadzvedlo pouze vyloučení domácího brankáře za protesty při nařízeném opakování pokutového hodu hostů.
Steppáci podali velmi dobrý výkon a z bazénu přímého konkurenta o přední příčky tabulky si odvážejí cenné vítězství 16-8.