Ve druhém kole Německého poháru, narazil Stepp na HSG TH Leipzig. S tímto soupeřem se tak díky losu potkal již potřetí v řadě. Oba soupeři měli ze vzájemných zápasů na kontě po jedné výhře, ale steppáci chtěli v Poháru postoupit a proto se na nedělní ranní utkání velmi dobře připravili - do Lipska odjeli o den dříve a díky kolektivnímu výkonu porazili Lipsko 13-9. Postupují tak v Německém poháru do dalšího kola.

• Petr T. - 1

Třetí utkání Steppu s Lipskem v řadě ukázalo, jak se již oba soupeři dobře znají. Lipsko v úvodu utkání čekalo plavecký nástup Steppu a odpovědělo stejně. První polovina čtvrtiny byla ve znamení velkého plaveckého nasazení, ale bez brankových příležitostí. Jednu jedinou si vypracovali domácí při přesilové hře a tím se ujali vedení. Steppu se ale na konci čtvrtiny podařilo utkání rozhodnout. Za dvě a půl minuty vstřelili steppáci čtyři branky a ukázali tak domácím, kdo je na hřišti pánem.

Zbytek utkání Stepp udržoval náskok čtyř branek hlavně díky dobré osobní obraně, kolektivnímu výkonu a také díky několika pěkným individuálním akcím.