Do nového ročníku německé ligy vstoupil Stepp porážkou v Brandenburgu 9-12. Domácí tým využil své rozehranosti z Německého poháru a ve vyrovnaném utkání dokázal před svými fanoušky tuto výhodu zužitkovat. Steppáci byli vyrovnaným soupeřem plavecky i fyzicky, ale bohužel herně byli lepší domácí a to byla rozhodující část tohoto utkání.

• Závodský J. - 1

Steppáci vstoupili do utkání velmi dobře, vybojovali si přesilovou hru, vedli 1-0 a zdálo se, že jsou na tom plavecky lépe než domácí. Ti se ale rychle vzpamatovali, zvýšili nasazení a hlavně zlepšili útočnou činnost. Díky tomu se skóre rychle otočilo na 4-1 pro domácí. Steppáci také přidali a od té doby byla až do konce hra vyrovnaná.
Ve druhé čtvrtině zaúřadoval domácí Sebastian Mischur - během čtyř minut vstřelil čtyři branky a zýšil náskok Brandenburgu na 8-4. Stepp dokázal před přestávkou pouze snížit na rozdíl tří branek.
Druhá polovina utkání byla z pohledu Steppáků ovlivněna ztrátou tří hráčů, kteří se v průběhu třetí čtvrtiny vyfaulovali. Hra ztratila systém a obě strany se snažily přeplavat tu druhou, takže se rychlé útoky a střelba přelévaly z jedné strany na druhou. Steppáci sice tyto plavecké závody vydrželi, ale díky špatné střelbě nedokázali ani jednou vyrovnat skóre a domácí tak drželi vítězství na své straně až do konce utkání.