První utkání v Novém roce odehráli muži v Lipsku. V minulé sezóně zde překvapivě prohráli, ale letos to byl jiný zápas. Steppáci se na utkání velmi dobře připravili a nijak soupeře nepodcenili. Díky velmi solidnímu výkonu nejen v obraně a útoku, ale hlavně při proměňování šancí, nedali domácím šanci a utkání jednoznačně vyhráli 17-6.

• Vološčuk M. - 1

Stepp do utkání vstoupil výborně, po vydařené přesilovce a rychlém protiútoku vedl již ve druhé minutě 2-0. Domácím se ale během jedné minuty podařilo stav srovnat a fanoušci ožili. Jenže to bylo na delší dobu ze strany domácích vše. Rychlé vyrovnání steppáky nesložilo, naopak přidali a ve zbytku první čtvrtiny díky čtyřem brankám rozhodli o vítězi utkání.
Ve zbylých třech čtvrtinách byli steppáci lepší nejen v pohybu po hřišti, ale hlavně dokázali využít prakticky každou střeleckou příležitost ke skórování. Díky tomu brankový rozdíl utěšeně narostl až na konečný rozdíl jedenácti branek.