Stepp hostil poslední tým v tabulce SC Chemnitz von 1892 a fanoušci se těšili na exhibiční výkon plný pěkných akcí a branek. Steppáci se, ale představili, zaplněné a opět skvěle fandící tribuně, ve dvou podobách. V první půli jako plavecky dominantní, ale střelecky nemohoucí družstvo. Ve druhé půli to už byl tým z vrcholu ligové tabulky. Druhou půli Steppáci vyhráli 12-1 a potěšili tak fanoušky, kteří byli právem z výkonu v první půli poněkud nemile překvapeni.

• Zubal R. - 1

Steppáci utkání zahájili podle plánu, dvě rychlé branky během úvodních 70 vteřin nenaznačovaly, jaké drama nastane v první půli utkání. Uspokojení Steppáci po chvíli přidali třetí branku a vše se zdálo být na dobré cestě ke snadnému vítězství. Hostům se ale z následného útoku podařilo snížit na 3-1. Stepp poté využil další přesilovou hru, ale jedenáct vteřin před koncem první čtvrtiny Chemnitz opět snížil z ojedinělého útoku na rozdíl dvou branek.
Ve druhé čtvrtině získali domácí během tří minut, tři možnosti přesilové hry, ale ani jednu nedokázali proměnit, uspěli až při čtvrté, kdy si trenér domácích vzal oddechový čas a důrazně hráčům domluvil. To už, ale steppácká nemohoucnost při útocích vrcholila a trest v podobě branky přišel dvě minuty před koncem první půle. Z penalty hosté snížili opět na rozdíl dvou branek.
Pětiminutová přestávka domácí tým jakoby vyměnila. Ve druhé půli se na hosty valilo jedno přečíslení za druhým a steppáci je dokázali využívat. Fanoušci tak mohli vidět pěkné akce se zakončením do prázdné branky. Ve druhé půli hosté odešli nejdříve fyzicky a v poslední čtvrtině i psychicky - byli jen stínem bojovného družstva z úvodu utkání. Stepp dohrával v poklidu ale díky úspěšné střelbě dokázal jednoznačně zvítězit 17-4.