K posledním dvěma utkáním v letošní sezóně nastoupili muži v Berlíně, kde na ně čekal čtvrtý tým tabulky, SG Neukölln II. Tento tým složený z mladých hráčů se celou sezónu prezentoval stabilními výsledky a Steppáci věděli, že je nečekají lehká utkání. Přesto pouze dvě výhry zaručovaly první místo v lize. Steppáci v obou utkáních stačili soupeři plavecky a díky lepší taktické vyzrálosti obě utkání zvládli.

• Simoněnko S. - 1

Utkání zahájili Steppáci výtečně, eliminovali plavecký nástup soupeře, stíhali stavět fungující zónovou obranu a postupně si vybudovali tříbrankový náskok, který udržovali. Na začátku druhé půle, ale Steppáci poněkud zaspali, zpomalili a Neukölln díky rychlým brejkům vyrovnal. Pro Stepp tak nastala kritická chvíle zápasu, Neukölln se dostal do tempa a herní pohody a vycítil šanci na zvrat. Naštěstí Steppáci psychicky vydrželi a tři branky ve dvou minutách je vrátili do utkání. Neuköln utkání vzdal a díky tomu se již v poklidu dohrálo toto, pro Stepp, veledůležité utkání.

• Vološčuk M. - 1

Ranní utkání probíhalo za vydatného deště a při teplotách, při kterých se koupání obvykle neprovádí. Steppákům to však nevadilo, neboť hráli o zlato a počasí je až tak nezajímalo, plně se soustředili na utkání.
Stepp začal opatrně v útoku a hlavně bránil. Tato taktika vycházela a tak se v první polovině zápasu skóre příliš neměnilo. Po půlce vedl Stepp o čtyři branky a věděl z minulého utkání, že nesmí v dalším průběhu ani na chvilku polevit. Třetí čtvrtinu, ale Steppáci zvládli výtečně, střelecky se dařilo a celý tým se postupně dostával do vítězné euforie a ještě více přidával na tempu. Domácí po třetí čtvrtině za stavu 3-12 rezignovali a dostali se do role statistů. V poslední čtvrtině jakoby na hřišti byli pouze Steppáci, kteří si utkání užívali, protože už věděli, že od zlata je dělí jen několik herních minut. Poslední čtvrtinu vyhrál Stepp 6-0, když poslední gól zlaté sezóny vstřelil v poslední vteřině utkání nejzkušenější hráč Steppu I.Procházka.