Do nové sezóny v německé lize vstoupili úřadující mistři těsnou výhrou v Drážďanech. Steppáci věděli, že Drážďany jsou doma velmi silné (loni Stepp vyhrál o branku, předloni o branku prohrál), a že je čeká velmi náročný start do soutěže. Zaplněná hala (cca 230 diváků) skutečně viděla velké drama. Domácí se sice ujali vedení 3-0, ale výpadek ve třetí čtvrtině znamenal prohru 9-11.

• Procházka I. - 1

První utkání v sezóně zahájily oba týmy velmi opatrně, první branka padla až po šesti minutách hry - a vstřelili ji domácí hráči. Na konci první čtvrtiny přidali ještě jednu - byla to odměna za větší aktivitu v útočné fázi, steppáci totiž sice poměrně dobře zónově bránili, ale v útoku byli málo aktivní a ani přesilové hry se jim nedařily a za první čtvrtinu prakticky nevystřelili na branku soupeře.
Ve druhé čtvrtině byl obraz hry podobný - domácí se snažili prostřelit steppáckou zónovou obranu a hosté se snažili alespoň trefit branku. Minutu před koncem čtvrtiny Stepp konečně využil přesilovou hru a snížil. Z následného útoku domácích ale opět Stepp inkasoval. Po rozehrání se Steppu povedl útočný signál a z následné přesilové hry opět snížil na rozdíl dvou branek.
Úspěšný konec druhé čtvrtiny steppáky probral a nabudil, do druhé poloviny jakoby nastoupil jiný tým - steppáci změnili obranu na osobní, začali být daleko aktivnější v přechodu do útoku a domácí najednou nevěděli kam dřív skočit. To se projevilo i na skóre - Stepp třetí čtvrtinu vyhrál 7-2 a zcela tak otočil vývoj utkání.
V poslední čtvrtině se domácí snažili alespoň vyrovnat a snížili dvě minuty před koncem na rozdíl jedné branky, ale rozjetý Stepp už nešlo zastavit - z následné přesilové hry opět padla branka, takže si hosté vedení pohlídali a odvezli si výhru 11-9.