Muži končili sezónu turnajem Final Four Východoněmeckého poháru, který se letos konal v Brandenburgu. Před čtyřmi lety zde Stepp porazil domácí tým na penalty a Pohár vyhrál.
Letos na něj v semifinále čekal tým SG WaBa Dresden, který byl poněkud oslaben a tak přes něj Stepp postoupil bez větších problémů výhrou 10-5. Ve druhém semifinále překvapivě podlehl domácí ASC Brandenburg týmu WU Magdeburg 8-11, když si nedokázal poradit s agresivní a silovou hrou hostů.
Ve finále se tak utkali dva naprosto rozdílné styly hry. Stepp se nenechal zastrašit, v napínavém a bojovném utkání dokázal otočit nepříznivý stav 2-5 serií pěti branek a udržet těsné vedení až do závěru utkání.

Stepp tedy po čtyřech letech opět slaví zisk Východoněmeckého poháru a při zisku Českého poháru v listopadu, tak v této sezóně získal pohárový double.

• Petr T. - 1

Stepp v semifinálovém utkání nastoupil proti oslabeným Drážďanům. Po pětihodinové cestě do Brandenburgu byla na hráčích znát únava a také snaha pošetřit síly na případné nedělní finále.
Steppáci proto utkání pojeli poměrně vlažně, ale i to na Drážďany stačilo. V utkání, kde Stepp neudělal pohyb navíc, se projevila zkušenost týmu. V nepříliš divácky atraktivním semifinále Steppáci kontrolovali vývoj utkání a v poklidu došli k výhře 10-5.

Zajímavostí utkání byla poslední branka Steppu. Střelou přes celé hřiště se prosadil brankář M.Januš. Drážďanský brankář totiž vyplaval k uplavávajícímu hráči a nechal prázdnou branku, tuto příležitost M.Januš využil a připsal si tak první branku v německých soutěžích.

21.6.2015   Stepp Praha - WU Magdeburg
8-7  (2:3 / 0:1 / 4:1 / 2:2)

• Petr T. - 3
  • Procházka I - 3
  • Berec M. - 1
  • Zubaľ R. - 1

Finále poháru byl střetem dvou odlišných stylů hry. Zatímco Stepp vsadil na své plavecké schopnosti a dobrou zónovou obranu, Magdeburg po úspěšném postupu do finále přes domácí Brandenburg zůstal u silového pojetí hry.
Stepp začal utkání aktivně, hned ve druhé minutě si vybojoval pokutový hod. Ten ale T.Petr neproměnil a jakoby tím nastartoval střelecké trápení všech Steppáků. V první čtvrtině přes řadu střeleckých příležitostí skórovali pouze dvakrát, zato magdeburští hráči vytěžili z minima maximum a tři vteřiny před koncem čtvrtiny se ujali vedení 3-2.
Ve druhé čtvrtině Stepp pokračoval v úspěšné obraně a hráči si aktivní hrou v útoku vybojovali pět přesilových her, ale střelecká smůla všech hráčů kulminovala, takže neproměnili ani jednu. Zato Magdeburg získal dvě přesilovky a v jedné byl úspěšný, takže navýšil své vedení na dvě branky, stav byl v polovině utkání 2-4.
Třetí čtvrtinu zahájili Steppáci špatně, Magdeburg využil přesilovou hru a získal tak tříbrankový náskok.  Z protiútoku Stepp získal pokutový hod, ten R.Zubaľ proměnil a zlomil tak střelecké trápení týmu. Steppáci začali plavat na hranici svých možností a díky rychlým útokům a přečíslením dali pět branek v řadě (I.Procházka vstřelil čistý hatrick) a otočili zcela vývoj a průběh utkání. Překvapený Magdeburg dokázal reagovat brankou až v polovině poslední čtvrtiny (branku vstřelil po jedenácti minutách hry!) ale to již bylo pozdě. Rozjetý Stepp hrál v naprosté euforii a zkušeně hlídal náskok dvou a později jedné branky. Magdeburg si ještě vzal devět vteřin před koncem utkání oddechový čas, ale perfektně pracující obrana, v čele se skvěle chytajícím M.Janušem již případné vyrovnání a penaltový rozstřel nedovolila.