Muži Steppu se v rámci přípravy na další sezónu v německých soutěžích účastní i Českého poháru. V semifinálovém turnaji,který se konal v Děčíně, se Stepp střetl s domácím SK Děčínem, Kometou Brno a německým týmem z Drážďan. Stepp navzdory tomu, že do turnaje nastupoval z plné přípravy nerozehraný, zvládl všechna tří utkání vyhrát a postoupil tak do finálového turnaje.
Druhým postupujícím byly oslabený tým Drážďan (turnaje se účastnilo pouze deset hráčů), který v neděli porazil Kometu Brno o dvě branky a díky sobotní výhře nad Děčínem se stal druhým postupujícím.

• Petr T. - 1

První utkání nové sezóny nezahájili Steppáci zrovna nejlépe - nejprve neproměnili přesilovku a poté obdrželi branku. Další přesilovku už zvládli lépe a srovnali skóre. Do konce čtvrtiny, ale obdrželi další branku a první čtvrtinu tak prohráli 1-2.
První čtvrtina byla dostatečným varováním a Stepp od druhé čtvrtiny přidal na tempu a díky dobrému pohybu získával přesilové hry, které se mu dařilo proměňovat. také letní posila týmu F.Denk využil na postu centra několik příležitostí a třikrát skóroval.
Drážďany se sice snažily o zvrat v utkání, ale Stepp měl utkání pod kontrolou až do samého závěru.

3.10.2015 Kometa Brno - Stepp Praha
7-8  (3:1 /1:3 / 2:2 / 1:2)

• Zubaľ R. - 4
  • Procházka I. - 1
  • Holý S. - 1

Pouhých 90 minut měl Stepp na regeneraci po prvním utkání a v první čtvrtině to bylo proti Brnu znát. Stepp působil mátožně a díky špatné střelbě nebyl schopen se dlouhé minut prosadit. Brněnští hráči vytěžili z minima maximum a díky dobré střelbě zaslouženě po první čvrtnině vedli o dvě branky.
Ve druhé čtvrtině Brno přidalo hned z prvního útoku další branku a jeho náskok se tak nebezpečně navýšil. Stepp zabral, zlepšeným pohybem v útoku si vynutil několik přesilových her a pokutový hod a postupně vyrovnal stav na 4-4 v polovině utkání.
Ve druhé polovině utkání kralovali na obou stranách brankáři a hráčům se nedařilo je překonávat. Stav byl tak stále nerozhodný a pokud Brno brankově odskočilo, stepp ihned srovnal.
V poslední čtvrtině Brno opět rychle vedlo, čtyři minuty před koncem dokonce získalo pokutový hod, ten ale neproměnilo a Stepp dvěma brankami v rychlém sledu otočil stav utkání. Tuto těsnou výhru kontroloval až do konce a díky tomu si zajistil postup do finále Poháru.

• Vološčuk M. - 1

Poslední utkání turnaje Stepp odehrál proti pořadateli turnaje. Rozdíl v kvalitách týmů byl znát zejména v první polovině utkání, oprvní branku obdržel Stepp až v patnácté minutě utkání a první polovinu tak s přehledem vyhrál 9-1.
Ve druhé polovině již hráči mysleli na nedělní oběd, takže nasazení a bojovnost Pražanů znatelně poklesla a Děčín tak zejména v poslední čtvrtině přeci jen korigoval výsledek utkání na rozdíl pouhých osmi branek.