Po úspěšném postupu do finálového turnaje, muži nastupovali s cílem obhájit loňský zisk Českého poháru. Finálovým turnajem opět prošli bez prohry a po výhrách nad týmem z Drážďan a dvěma posledními mistry ČR zcela zaslouženě Pohár opět vyhráli.
Steppu pomohl široký kádr, který umožnil rozložit zatížení hráčů v namáhavém turnaji, což se ukázalo jako jedna z klíčových výhod, převážně v závěrech utkání. Byly znát i zkušenosti z těžkých zápasů německé ligy, což se projevilo zejména v posledním finálovém utkání proti pražské Slávii, kdy Stepp držel jednobrankové vedení poslední tři minuty utkání. Úspěšně se zapojili nově příchozí hráči a i steppáčtí dorostenci nebyli pouze do počtu a dokázali odehrát kvalitně celý turnaj. Pro Stepp tedy byla tato příprava na další sezónu v německých soutěžích dobrou a hlavně úspěšnou přípravou.

• Tomčík M. - 1

Stepp od začátku utkání ukazoval, že je lepším týmem a byl výrazně aktivnější. Bohužel v první čvrtině nedokázal proměnit ani jasné příležitosti a stav po ní byl pouze 2-1.
Druhá čtvrtina přinesla větší koncentraci hráčů při zakončení - devět branek Steppu v této čtvrtině toho bylo jasným důkazem.
Stepp ve třetí čvrtině poněkud polevil a Strakonice hrozivé skóre poněkud upravily, ale v poslední čtvrtině se Steppáci opět rozplavali a již strakonickým hráčům skórovat nedovolili. Stepp vyhrál jasným rozdílem deseti branek 17-7.

• Simoněnko S. - 1

Druhé utkání mělo podobný průběh jako první. Steppáci byli lepší ve všech herních činnostech a nedali soupeři šanci. Až za stavu 11-1 ve třetí čtvrtině se hosté z Drážďan trochu zmátořili a korigovali výsledek na konečných 16-9.

8.11.2015 Stepp Praha - SKS Praha
7-6  (2:0 /3:3 / 1:1 / 1:2)

• Denk F. - 1

Poslední utkání turnaje proti sobě svedlo dva dosud neporažené celky a tak bylo jasné, že vítěz pražského derby bude i držitelem Českého poháru.
Stepp začal utkání skvěle dvěma brankami v prvních dvou minutách zaskočil soupeře, ale to bylo v první čtvrtině z branek vše. Oba týmy úporně bojovaly, ale brankáři obou družstev po celé utkání neudělali chybu, takže další skóre se měnilo až ve druhé čtvrtině. Slávie vybojovala pokutový hod, který proměnila. Ve druhé čtvrtině viděli fanoušci obou týmů nejvíce branek - šest. slávie k penaltě využila přesilovou hru a také se jí jednou podařilo prostřelit jinak perfektní zónovou obranu. Stepp využil dvě přesilovky a jeden rychlý útok.
Ve třetí čtvrtině pokračovala taktická bitva. Stepp se úspěšně dál bránil pomocí zónové obrany a Slávie vsadila na kombinovanou obranu, ve které překvapivě často, dle rozhodnutí rozhodčích, se Steppáci dopouštěli útočných faulů. Na konci třetí čvrtiny tak Stepp vedl o dvě branky.
V poslední čtvrtině Slávie hned v úvodu dala branku a poté rychle využila přesilovou hru a vyrovnala. Oba týmy se tak ještě více soustředily na obranu a do útoků se pouštěly jen velmi zvolna. Každý čekal na zaváhání soupeře. Tři minuty před koncem utkání kapitán Steppu a bývalý hráč Slávie T.Petr vybojoval přesilovou hru, tu rychle proměnil a Slávii nezbývalo nic jiného než se pokusit znovu překonat perfektně fungující steppáckou obranu. Díky skvěle chytajícímu brankáři M.Janušovi se to nepodařilo ani střelou v poslední vteřině utkání a tak mohli Steppáci, po pozápasové rozmíšce mezi oběma týmy, slavit obhajobu Českého poháru.