První utkání sezóny na hřištích soupeře zavedlo Stepp do Plavna. Toto klub hrající A skupinu 1.bundesligy, v letošním roce postavil B-tým, kde hrají junioři a hráči áčka, kteří nedostávájí v první lize tolik příležitostí. Tento tým tedy bude jistě usilovat o nejvyšší příčky druhé ligy a Stepp se o tom přesvědčil. V Plavně se Steppu nedařilo střelecky a problémy měl i s prvoligovými hráči soupeře, takže domácí zaslouženě vyhráli 9-7.

• Holý S. - 1

Plavno překvapilo Steppáky hned v úvodu utkání - dvě rychlé branky v první minutě dostali hráče pod psychický tlak. Přesto se Stepp nevzdal a do konce čtvrtiny snížil náskok domácích na jednu branku.
Béčko Plauenu posílené o několik hráčů z A-týmu přesto celý zápas skóre kontrolovalo a když se Steppu podařilo náskok snížit, tak hned díky lepší fyzické hře na centru odskočilo na rozdíl dvou branek. Steppu utkání příliš nevyšlo jak herně tak hlavně střelecky a to se prohře projevilo nejvíce.