Velmi těžký a napínavý zápas sehráli muži v Magdeburgu. Domácí stále bojují o medailové příčky a Steppákům chtěli ukázat, že doma jsou velmi silní i díky podpoře fanoušků. První polovina utkání tomu i nasvědčovala, ale v druhé polovině Stepp zabojoval a minutu a půl před koncem utkání se poprvé ujal vedení, které si dokázal pohlídat až do konce. Ve velmi těžkém utkání Stepp vyhrál o dvě branky 7-5 a radovat se tak mohli i česko-němečtí fanoušci týmu.

• Procházka I. - 1

Magdeburg před zaplněnou halou začal ve velkém stylu a nasazení, hned z prvního svého útoku skóroval, ikdyž Steppáci marně reklamovali že střela byla provedena až po časovém limitu 30s. Po rozehrání Stepp odpověděl rychle využitou přesilovou hrou, kterou vybojoval S.Simoněnko a z dorážky zakočoval I.Procházka. Domácí ale hned v dalším útoku také proměnili poměrně přísné vyloučení a opět se ujali vedení. Stepp hrál v první čtvrtině pasivně a aktivitou hýřící domácí získávali dobré střelecké příležitosti, z nichž naštestí využili pouze jednu.
Ve druhé čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil, hosté hráli pasivně a stříleli pouze z větší vzdálenosti anebo pod tlakem obrany. Zato domácí drželi vysoké tempo hry jak v obraně, tak v útoku a navýšili náskok na tři branky.
Přestávka v polovině utkání prospěla hlavně Steppu, trenér P.Valovič změnil taktiku a ve třetí čtvrtině se hra vyrovnala. Steppáky podržel v obraně brankář M.Januš a nebýt několika sporných útočných faulů při přečíslení soupeře, Steppáci by skóre vyrovnali. Rozdíl tří branek snížili ale pouze využitou přesilovou hrou, kdy po konečně dobře zahraném signálu dostal střeleckou příležitost T.Petr.
V poslední čtvrtině domácím odešla fyzička a díky dobře hrané zóně Steppu se hráči nedokázali prosadit. Naopak Steppáci se do střeleckých příležitostí dostávali a konečně ja začali i využívat. Minutu a půl před koncem utkání P.Vukičevič využil rychlé přečíslení čtyř proti třem a poslal domácí hráče i s jejich fanoušky do kolen. Magdeburg poté nedokázal proměnit ani dvě dobré příležitosti při přesilové hře a při posledním magdeburském útoku využil chyby domácích T.Petr, který po zisku míče i zakončil rychlý brejk dvou proti jednomu a definitivně tak sebral domácm naději na bodový zisk.