V posledním ligovém utkání sezóny šlo o hodně, jeho vítěz se stane mistrem ligy. Celosezónní souboj Steppu a Brandenburgu vygradoval v posledním utkání, do kterého Stepp nastupoval s výhodou toho, že k titulu mu stačí remíza a Brandenburg s výhodou domácího prostředí. Vyrovnané utkání, které se hrálo v bouřlivé atmosféře nakonec rozhodlo herní zaváhání Steppu ve druhé čtvrtině, během pěti minut dali domácí čtyři branky a toto vedení si dokázali pohlídat až do konce utkání. Brandenburg vyhrál 8-6 a raduje se tak ze zisku zlaté medaile, protože při rovnosti bodů v tabulce má lepší rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami než Stepp.

160611 bran mVícemistři 2.německé ligy ... kliknutím zvětšit

11.6.2016   SGW Brandenburg - Stepp
8-6  (1:2 / 4:0 / 2:1 / 1:3)

• Zubaľ R. - 3
  • Tomčík M. - 2
  • Petr T. - 1

Steppáci začali utkání výborně, již po půl minutě skóroval díky rychlému útoku R.Zubaľ. Domácí sice ihned vyrovnali, ale po chvíli R.Zubaľ přidal další branku a stav 1-2 vydržel až do konce první čtvrtiny, když oba dva týmy nevyužili přesilovou hru.
 Druhá čtvrtina proběhla ve znamení herního výpadku hostů. Domácí dali během dvou minut dva góly, ujali se vedení a hlavně se dostali do herní pohody, která vyústila v další dvě branky. Naopa Stepp se dostal do herní krize, kazil i jednoduché přihrávky, špatně střílel a málo plaval. Jen díky M.Janušovi v brance brankový rozdíl nenarostl ještě více.
Ve třetí čtvrtině se hra opět vyrovnala, Stepp se daleko více snažil v útoku, ale na stažení náskoku to bohužel nestačilo, naopak domácí využili příležitosti rychle zaútočit do rozhozené obrany a navýšili svůj náskok na rozdíl čtyř branek.
V poslední čtvrtině Stepp ještě zesílil tlak na domácí a dvě minuty před koncem stáhl rozdíl na dvě branky. V posledních dvou minutách se Stepp vybojoval dvě přesilové hry, ale úporná snaha skórovat bohužel k ničemu nevedla, Steppu uteklo zlato o dvě branky a domácí se mohli radovat i s plnou halou fanoušků z mistrovského titulu.