Náš tým se v první lize mužů stále drží na čtvrtém a zároveň postupovém místě. Po minulém kole kdy získali plný počet bodů je čekaly těžké zápasy s Olomoucí a Přerovem. Olomouc v letošní sezóně posílila o řadu hráčů a Přerovu v loňské sezóně utekl titul pouze o vlásek.

• Holý S. - 1(P)

V prvním zápase se utkal Stepp s týmem Olomouce. I přesto, že Steppáci chtěli excelovat hlavně v druhé polovině utkání díky fyzičce, výborně se jim vydařil start zápasu. První branky obstarala pravá strana. Jmenovitě Jindřich Grafek a Alex Mynář skvěle dokázali několikrát proplavat a vzájemnou spoluprácí získat pro Stepp vedení. Steppu se dokonce podařilo vést už 5:0, ale to nemělo trvat dlouho. Steppáci od konce první čtvrtiny vypadali, jakoby usnuli na vavřínech, čehož využil Olomouc. I přes góly Štěpána Rezka a Vaška Rašky se Steppákům nepodařilo náskok udržet a ještě před změnou stran je Olomouc dotáhl na rozdíl jedné branky. Stepp navíc ke svému neštěstí přišel kvůli zranění i o centra Ronyho Handlovského.
Ve druhé polovině zápasu se oba týmy tahaly o vedení a i přesto, že Steppáci hráli naplno, v zakončení často zklamali. Olomouc naopak v druhé půli dokázal svou bojovnost a 50 sekund před koncem si dokonce vypracoval jednogólový náskok. Steppáci pak byli nakonec moc rádi za gól Jindry Grafka, který zápas protáhl na penalty.
Za Stepp stříleli Rezek, Mynář, Sojka, Holý a Margita. Všichni naši hráči v prvním kole penaltu proměnili. Z olomouckých střel však jedna šla na břevno a Stepp si tak po penaltách mohl připsat 2 body do tabulky.

• Holý S. - 1

Ve druhém zápase Stepp obměnil sestavu o čerstvé hráče Michala Vološčuka, Marcela Dvořáka a Davida Absolona. Steppáci věděli, že proti Přerovu to bude zápas velmi těžký a to hlavně poté, co Přerov ráno porazil Slavii Praha 7:6.
Steppáci do zápasu nastoupili opět na výbornou a rychle se dostali do vedení 3:1. Do vedení se dostali Steppáci hlavně díky výborným střelám Michala Dolenského, který vstřelil v první čtvrtině hned dva góly. Přerov ale nepřestával bojovat a Steppáci měli s udržováním vedení velké problémy. Do konce první poloviny se však díky aktivní hře našeho týmu prosadil Prokop Sojka z centra a také Jindřich Grafek a Viktor Margita ze střel z dálky.
Ve druhé polovině se Steppáci díky uplavávání dostali několikrát do přečíslení, ale bohužel se jim nedařilo skórovat. Za celou třetí čtvrtinu se prosadil pouze Standa Holý a Přerov dotáhl steppácký náskok.
V poslední čtvrtině se Přerov dostal dokonce do vedení, ale díky dalšímu pěknému gólu Michala Dolenského se znovu zápas prodloužil o fázi penalt.
Tentokrát bohužel Steppáci tolik štěstí neměli a do naší branky padly 4 branky za sebou. Z našeho celku znovu šla střílet pětice hráčů Rezek, Mynář, Sojka, Holý a Margita. Tentokrát už však mířidla Alexe Mynáře a Standy Holého nebyla tak přesná a Steppáci si tak ze zápasu jeden bod.

Po dalším kole tedy Stepp zůstává na čtvrté příčce s 12 body a v příštím kole se budou svou pozici vylepšit nebo alespoň udržet. Doufejme tedy, že se do nadcházejících zápasů náš slovenský bratr Handlovský uzdraví a bude znovu vymetat sítě soupeře.