SG Schöneberg je, i díky třem posilám z bundesligy, v této sezóně postrachem favoritů. V Berlíně prohrál jak Magdeburg, tak Zwickau. Steppáci odjeli do Berlína bez čtyř hráčů základní sestavy, ale s odhodláním vyhrát a udržet si letošní neporazitelnost. Bohužel díky špatné střelbě a velmi dobré fyzické připravenosti domácích se zápas vůbec nepovedl. Steppáci selhávali zejména v koncovce a osobních soubojích, závěr utkání nezvládli ani psychicky a domů tak odjeli s potupnou porážkou 2-9.

4.2.2017   SG Schöneberg Berlin - Stepp
9-2  (2:0 / 1:1 / 3:1 / 3:0)

• Berec M. - 1
  • Kubáni T. - 1

Steppáci utkání zaháji poměrně dobře, vypracovali si několik nadějných příležitostí, ale bohužel ani jednu neproměnili. Zato domácí vytěžili v první čtvrtine z minima maximuma ujali se vedení 2-0.
Ve druhé čtvrtině dal Stepp z dorážky štastný gól a byl zpět ve hře. Domácí se také prosadili pouze jednou a byli stejně málo nebezpeční jako Stepp.
Ve třetí čtvrtiněza stavu 4-1 nastal zlom v podobě neproměněné penalty Steppu. T.Petr ve střelecké tradici tohoto utkání úplně minul branku... to Steppáky vpodstatě zlomilo a už kladli jen vlažný odpor a v útoku přestali být nebezpeční úplně. Jedině nováček v týmu hostí T.Kubáni se uvedl krásnou dalekonosnou střelou a zaznamenal tak svou první branku v týmu. Domácí se dostali do psychické pohody a v poslední čtvrtině byl na hřišti pouze jeden tým. Stepp sice vzdoroval, ale na nějaký obrat neměl v tomto utkání žádnou šanci.