Muži doma přivítali nováčka v lize SV Halle. Víkendové dvojutkání se neslo v dominanci Steppu a v srdnatém, ale marném, odporu hostů. Steppáci pouze v prvním utkání poněkud zaváhali ve druhé čtvrtině, jinak byli lepší než soupeř, který přijel s 21 hráči a do druhého utkání tak mohl nasadit prakticky celé čerstvé mužstvo. Na obě utkání dorazil velmi slušný počet fanoušků, jak poněkud překvapivě z Halle, tak hlavně steppáckých, kteří vytvořili perfektní atmosféru a souboj v hledišti zcela jasně vyhráli (zejména díky mladším žákům :-) ). Muži i díky této podpoře jasně vyhráli 14-7 a 14-2.

• Tomčík M. - 1

Utkání začalo  pro domácí velmi dobře, hned v prvním útoku získali přesilovou hru a tu i využili. Hosté sice z protiútoku srovnali stav, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Steppu se dařilo hlavně při bránění přesilových her soupeře a v útoku se dařilo díky nápadité hře rušit zónovou obranu hostů. Během první čtvrtiny se tak tým dostal do zápasové pohody a čtyřbrankového náskoku.
 Druhá čtvrtina přinesla brankovou přestřelku hlavně díky velkému počtu vyloučení. Steppáci ale náskok udrželi a tak mohli v klidu nastoupit do druhé poloviny utkání, ve které díky rýchlému přechodu do útoku a dobrému zakončování akcí postupně navyšovali skóre a získávali zpět ztracené sebevědomí ze záapasu v Berlíně.

• Hollý M. - 1

Do druhého utkání nastoupili hosté ve velmi změněné sestavě. Do utkání nastoupili mladí hráči, kteří teprve získávají ligové zkušenosti a na průběhu utkání to bylo znát. Steppáci v poklidu navyšovali své vedení a fanoušci mohli vidět i gól brankáře M.Januše, který využil vyplavání hostujícího brankáře a střelou přes celé hřiště rozjásal celý bazén.
Ve druhé polovině utkání se obraz hry příliš nezměnil, Steppáci využívali fyzické i plavecké převahy a jen díky slabší koncentraci při zakončování si hostující tým neodvezl dvacetibrankový debakl.