Dvě utkání německé ligy absolvovali muži o víkendu v Podolí. Hrálo se na venkovním bazénu a muži nejprve uhráli remízu 6-6 s těžkým soupeřem z Plavna a druhý den rozstříleli neúplné Drážďany 21-9. Domácí tým z trenérské lavičky opět vedl P.Valovič, protože G.Krivokapić měl reprezentační povinnosti, ale tým už byl na tuto situaci zvyklý a připraven. Díky zisku tří bodům a dalším výsledkům ligy jim tři kola před koncem sezóny chybí pouhý bod k zisku mistrovského titulu.

• Cussoto C. - 1

Steppáci přivítali bundesligovou rezervu z Plavna na venkovním bazénu a před slušně zaplněnou diváckou tribunou. Hosté začali velmi dobře a v první čtvrtině se díky třem výborným střelám ujali vedení. Za Stepp skóroval T.Petr z přesilové hry a C.Cussotto z rychlého přečíslení.
Ve druhé čtvrtině měli více ze hry hosté, ale díky fantastickému výkonu M.Januše v brance domácích se jim podařilo vstřelit pouze jednu branku, za domácí snižoval M.Tomčík, když skóroval po pěkně zahraném signálu během přesilové hry. Jinak se ale Steppáci střelecky trápily, dobrá zónová obrana a pěkné zákroky hostujícího brankáře znemožnili využití dalších šancí, takže v polovině utkání Stepp ztrácel jednu branku.
Ve třetí čtvrtině se Steppáci konečně dostali do tempa, zlepšili pohyb a hlavně v útoku byli více agresivní. J.Závodský hezkým padáčkem proměnil rychlé přečíslení, hosté sice rychle odpověděli další brankou, ale S.Simoněnko po další pěkně zahrané přeilové hře vyrovnal stav utkání.
V poslední čtvrtině začaly oba týmy hrát ze zajištěné obrany, takže šancí na gól ubylo a hlavně se plavalo. Přesilová hra domácích, znamenala dvě a půl minuty předkoncem další dobře zahraný signál a vedoucí branku domácích. Hosté tak poprvé v utkání prohrávali, ale dvacet sekund před koncem utkání po velmi přísném vyloučení také oni zužitkovali přesilovou hru a vyrovnali na konečných 6-6.
Domácí tým podržely hlavně přesilové hry, které dokázal zužitkovat, naopak střelba ze střední vzdálenosti při zónové obraně hostů byla velmi slabá a nepřesná.

• Procházka I. - 1

Nedělní utkání proti SGW Dresden vypadalo zcela rozdílně oproti sobotnímu dramatu. Z Drážďan při¨jel nekompletní tým a tak domácí neměli s tímto utkáním velké problémy. Steppáci dominovali ve všech herních činnostech a hosté ani nekladli vážnější odpor. S chutí si zastříleli hlavně M.Tomčík a C.Cussotto, kteří s pěti, respektive čtyřmi brankami táhli mužstvo za jasnou výhrou a dalšími dvěma body.

Steppáky za dva týdny čeká nevyzpytatelné utkání v Magdeburgu a potom dvě těžká domácí utkání (proti SG Schöneberg Berlin a SV Zwickau). Muži jsou už jen krůček od titulu, pokud získají jeden bod zbývá už jen teoretická šance na ztrátu prvního místa, dva body znamenají pro Stepp ligový titul.