stepp-logo-bw
 Steppačky se utkaly v pražském derby o 3. místo v I. lize žen. Z prvních dvou zápasů vyšly lépe hráčky "A" týmu. V prvním zápase porazily Stepp "M" 10:9. Druhý zápas skončil smírným a nezvykle nízkým výsledkem 4:4. Stepp "A" si do odvet odnesl 3 body a Stepp "M" 1 bod.

28.05.2011 Stepp Praha "M" - Stepp Praha "A"
09-10 (3-2 / 1-4 / 3-1 / 2-3)

• Vopálková L. - 6
  • Řehořová B.. - 1
  • Parobková K. - 1
  • Brixová A. - 1
  • Bušauerová N. - 1

Do prvního zápasu pražského derby vstoupily oba týmy po prohraných semifinálových skupinách. Zvláště smolný byl nezdar "A" týmu, který v celkovém součtu prohrál po čtyřech zápasech o pouhé dva góly.

Dalo se tedy očekávat, že si Steppačky budou chtít zpravit náladu a uhrát alespoň 3. místo. Naproti tomu hráčky Steppu "M" nepostoupily do finále přes Fezko Strakonice, které suveréně vyhrálo základní část a je jasným faforitem na celkové prvenství v I. lize žen.

Zápas byl boužel poznamenám faktem, že Komise rozhodčích nedokázala zajistit dvojici kvalifikovaných sudí, což se velice zřetelně podepsalo na kvalitě zápasů, který byl plný přinejmenším sporných rozhodnutí.

Průběh zápasu byl velice vyrovnaný. Hráčky Steppu "A" se snažily prosazovat hlavně z rychlých protiútoků. Boužel je ale ve většině případů zradila koncovka. Po dobře sehrané 2. čtvrtině se jim podařilo otočit skóre a ujaly se vedení o které přišli před koncem čtvrté čtvrtiny.

Hráčkám "M" družstva se podařilo zápas vyrovnat, ale Stepp "A" vstřelil v poslední minutě vítězný gól z odpískané penalty. Zápas skončil za stavu 10:9 pro Stepp "A".

28.05.2011 Stepp Praha "M" - Stepp Praha "A" 4-4 (1-1 / 1-0 / 1-2 / 1-1)

• Vopálková L. - 3

Ve druhém zápase bylo na obou týmech vidět, že je první zápas stál hodně sil. Byl to jeden z důvodů, proč se oběma týmům nedařila koncovka. Hráčky Steppu "A" měly malou plaveckou převahu. Nicméně toho nedokázaly využít ve svůj prospěch. Zápas tak  po čtyřech čtvrtinách skončil neobvykle nízkým výsledke 4:4.