Steppačky odjely do Hradce Králové na odvetné semifinálové zápasy, kde se mělo definitivně rozhodnout o finalistovi pro tuto sezónu. Po prvních zápasech byl stav série 1:1. a dal se tedy očekávat nelítostný boj o každý gól a o každý metr hrací plochy.

14.04.2012 Sl. Hradec Králové - Stepp Praha 8-9 (1-3 / 4-1 / 2-2 /1-3)

• Pačesová B. - 3
  • Vopálková L. - 2
  • Bušauerová N. - 2
  • Bradáčová B. - 1
  • Řehořová B. - 1

Steppačky začaly zápas výrazně lépe a hradecké hráčky jen težko odolávaly nasazení a  tlaku, který Stepp v první čtvrtině vyvýjel. Výsledkem byl poměrně jednoznačný průběh a náskok Steppu o dvě branky.

Ve druhé čtvrtině začaly steppačky vytvářet chyby v obraně a umožnily Hradci, který se jen težko dostával k ohrožení branky Steppu, vyrovnání celkového skóre na 3:3. Hradec Králové ještě do konce čtvrtiny přidal dvě branky z přesilových her a ujal se tak vedení. Steppačky zaskočené tímto gólovým přídělem odpověděly až v závěru čtrtiny jedním gólem a stáhly náskok soupeře na rozdíl jedné branky.

Druhá polovina zápasu už byla o poznání vyrovnanější. Steppačký stále dotahovaly jednogólový náskok soupeře, který se na začátku poslední čtvrtiny ještě zvětšil na dvě branky.  Steppačky se ujaly vedení až minutu a půl před koncem zápasu, když dvakrát překonala hradeckou brankářku Bára Pačesová nepříjemnou střelbou z pětimetrové hranice.

Domácí měli jěště možnost hrát v posledních dvaceti vteřinách přesilovou hru, kterou ovšem nevyužili a Stepp Praha se tak ujal vedení série na 2:1.

Jednou z nejdůležitějších hráček Steppu byla,jako v minulých zápasech, brankářka Markéta Vopálková, které podala  skvělý výkon a podržela svůj tým.

14.04.2012 Sl. Hradec Králové - Stepp Praha 8-6 (3-1 / 1-3 / 2-2 / 2-0)

• Řehořová B. - 2
  • Pilná K. - 2
  • Bušauerová N. - 1
  • Pačesová B. - 1

Steppačky začaly druhý zápas několika chybami v obraně, za které byly potrestány pokutovým hodem a dvěma góly. Umožnily tak protihráči zklidnit hru a diktovat její tempo.

Na začátku druhé čtvrtiny dostaly steppačky další gól a  náskok slávie tak vzrostl na hrozivý tříbrankový rozdíl. Ovšem ani tento nepříznivý výsledek steppačky nezlomil a od 5. minuty druhé čtvrtiny  začaly stíhací jízdu za vyrovnáním, která již osm sekund před koncem druhé čtvrtiny přinesla kýžený výsledek 4:4 a nové nadějě na postup do finále.

Steppačkám se dařilo držet krok se svým soupeřem po celou třetí čtvrtinu, po které bylo celkové skóre 6:6.

Poslední čtvrtina slibovala velké drama, protože Steppu stačilo k postupu do finále uhrát nerozhodný stav, kdežto Hradec Králové potřeboval nutně vstřelit alespoň jeden gól. Steppačkám se dlouho dařilo odolávat náporu hradeckých hráček, ale v čase 1:59 přišla chyba v obraně a sporný vedoucí gól slávie, který dávala hradecká hráčka po přihrávce za dvoumetrovou hranici.

Steppačky se hned po rozehrávce vrhly do útoku za vyrovnáním, boužel se jim to již nepodařilo a naopak dostaly ještě jeden gól, který rozhodl o finalistovi pro letošní sezónu.