Steppačky před posledním kolem ztrácely na druhou Sl. Hradec Králové pouhé tři body. Měly proto obrovskou šanci dostat se na druhou pozici. V cestě jim stál čtvrtý Baník Sokolov, s kterým mají steppačky kladnou bilanci. Někdo by si mohl říct, že jde pouze o formalitu, ale opak byl pravdou. Steppačky musely o stříbrné medaile bojovat až do posledních vteřin zápasů.

15.06.2013 Stepp Praha A - Baník Sokolov 9-8 (2-5 / 2-2 / 3-1 / 2-0)

střelci branek Stepp A:

• Vopálková L. - 7
  • Řehořová B. - 2

Na hráčkách Baníku Sokolov bylo od začátku vidět, že jim o nic nejde a do zápasu nastoupily ve velké pohodě, která byla vidět i na skore během první čtvrtiny.

Než se steppačky dostaly do zápasu, prohrávaly již o čtyři branky a musely tak nahánět hrozivě vypadající manko. Skóre Steppu otevřela až po šesti minutách Barbora Řehořová, která snížila na 1:4 a čtyři vteřiny před koncem první části ještě na 2:5.

Ve druhé čtvrtině se Steppačkám dařilo diktovat tempo hry, začalo se více plavat a na hráčkách Baníku bylo vidět že jim tento styl hry nevyhovuje. Druhá čtvrtina skončila nerozhodně 2:2.

Druhá polovina zápasu patřila již výhradně steppačkám, které nepolevovaly v plaveckém nasazení. Bohužel hodně střel z vytvořených šancí končilo na konstrukci branky nebo v náruči zkušené brankářky Baníku. I přes to se však steppačkám podařilo stáhnout náskok Baníku na jednu branku. Největší zásluhu na tom měla kapitánka Lenka Vopálková, které dala všechny branky ve druhé polovině zápasu.

Zápas se steppačkám podařilo otočit ve svůj prospěch až 17 vteřin před koncem utkání. Autorkou vítězné branky byla jako správná kapitánka opět Lenka Vopálková. Byla to již její sedmá branka v tomto utkání.

15.06.2013  Stepp Praha A - Baník Sokolov 9-8 (1-4 / 4-0 / 1-2 / 3-2)

• Řehořova B. - 4
  • Vopálková L. - 3
  • Pořízková A. - 1
  • Parobková K. - 1

Fanoušek, který se nestihl dostavit na dopolední utkání vůbec o nic nepřišel, protože druhé utkání bylo jako přes kopírák. Steppačky opět nezachytily nástup hráček Baníku Sokolov a první čtvrtinu prohrály 1:4.

Do zápasu se však vrátily již ve druhé čtvrtině, kdy se jim podařilo zápas otočit na 5:4. Jednobrankový náskok se však steppačkám nepodařilo zvýšit a neustále se tak přetahovaly s hráčkami Baníku Sokolov. Tak tomu bylo až do posledních vteřin zápasu, kdy v čase 0:28 vstřelila Barbora Řehořová stříbrnou branku a korunovala tak svůj skvělý výkon v tomto zápase. Další výraznou oporou týmu v tomto utkání byla brankářka Markéta Vopálková, která zlikvidovala velké množství šancí Baníku.