Steppačky po dlouhé přestávce čekaly ve dvou víkendech čtyří zápasy. Z těchto zápasu si zapsaly tři výhry a jednu porážku. V prvním dvojzápase se steppačky postavily Fezku Strakonice "A". Další víkend je čekala Slavia Hradec Králové.

15.3.2014 Fezko Strakonice "A" - Stepp Praha "A" 4-18  (1:3 / 2:4 / 0:5 / 1:6)

• John A. L. - 1

Steppačky v tomto zápase nenachaly nic náhodě a hned od začátku nastoupily na soupeře ve velkém tempu. Fezko bylo po přesunech hráčů mezi svým "A" a "B" týmem snačne oslabeno, což se podepsalo na celkém průběhu utkání a i celkovém výsledku.

15.3.2014 Fezko Strakonice "A" - Stepp Praha "A"

• Machačková D. - 1
  Po prvním zápase steppačky veděly co je od soupeře může čekat, a tak šly do zápasu ve velké pohodě, které byla vidět v každé akci a v pohybu hráček po hřišti. Stejně jako v prním zápase dostaly velký prostor méně vytěžované hráčky a také starší žákyně Ivana Balšánková, které dokonce dala i svůj první gól v I. lize žen.

23.3.2014 Stepp Praha "A" - Sl. Hradec Králové 12-13  (2:1 / 5:4 / 4:4 / 1:4)

• Pilná K. - 1
  • Bušauerová N. - 1

Jako každý rok je Sl. Hradec Králové velkou výzvou pro Stepp Praha. Vždyt poslední čtyři sezóny tyto dva týmy soupeřily o postup do finále nebo o bronzové medaile. Navíc Sl. Hradec Králové nastoupila v úplně nové sestavě. Tým přišel o jednu z nejlepších hráček Anetu Hendrychovou, která se dala na dráhu rozhodčího. Tuto ztrátu se hradecký tým pokusil doplnit hráčkami z Baníku Sokolov a dle průběžných výsledků ligy se jim to podařilo.

Dal se tedy očekávat velice težký zápas. Od první čtvrtiny se steppačky snažily být aktivnější, pohyblivější a snažily se neustále tlačit na soupeře a přečíslovat jeho obranu. Tato taktika se jim vyplácela po tři čtvrtiny zápasu. Dalo se tedy očekávat, že za stavu 11:7 před koncem třetí čtvrtiny je již o výsledku zápasu rozhodnuto.

Bohužel steppačky v poslední části polevily a Sl. Hradec Králové začala náskok smazávat. Minutu před koncem utkání se rozjetému Hradci podařilo srovnat stav utkání na 12:12 a následně dvacet osm sekund před koncemčtvrté čtvrtiny utknání otočit na 12:13. Steppačky měly ještě dobrou šanci na zremizování utkání,ale to se jim již nepodařilo.

23.3.2014 Stepp Praha "A" - Sl. Hradec Králové 15-9  (2:3 / 2:1 / 6:4 / 5:1)

• Parobková K. - 4
  • Bušauerová N. - 4
  • Vopálková L. - 2

Ve druhém vzájemném utkání se steppačky pokusily zopakovat výkon ze začátku prvního zápasu. Slavia na to však byla připravena, a tak byl v polovně stav utkání nerozhodný 4:4.

Ve druhé polovině zápasu steppačky ještě zvýšily svůj pohyb a útočnou snahu. Postupně se na hradckých hráčkách začala projevovat únava a přestaly steppačky stíhat. Těm se konečně dařilo přečíslovat obranu a celkově začaly být v útoku aktivnější, což se projevilo na celkovém skóre. Do poslední části hry šly steppačky s dvoubrankovým náskokem, který v polední části ještě značně navýšily. Sl. Hradec Králové v poslední čtvrtině přehrály jasným výsledkem 5:1 a zápas nakonec vyhrály 15:9.

Ziskem šešti bodů si steppačky zajistily postup do finálových bojů. Je tedy jasné, že letos bude Stepp Praha "A" opět brát nějaký cenný kov. Jaký to bude se dozvýme na konci května po finálovém turnaji.