Poslední květnový den se ve Strakonicích uskutečnila nadstavbová část 1. ligy žen. Do té ze základní části postupovaly první tři týmy: Fezko Strakonice B, Slavia Hradec Králové a Stepp A. Stepp M skončil na 4. místě a nemohl do hry o medaile zasáhnout. O výsledcích sezóny tedy rozhodovaly pouhé 3 zápasy (na rozdíl od loňského ročníku, kdy rozhodovalo pořadí po základní části).

Stepp A odjíždel do Strakonic s jasným cílem – porazit svého věčného soupeře, celek Hradce Králové, a obhájit tak loňské stříbro. Sestava Hradce se letos výrazně obměnila a pojmula většinu hráček z rozpadlého Baníku Sokolov. Těsné výsledky vzájemných zápasů v základní části slibovaly vyrovnané a napínavé utkání.

31.5.2014 Fezko Strakonice "A" - Stepp Praha "A" 14-8  (4:3 / 2:2 / 5:1 / 3:2)

• Wiesnerová E. - 3
  • Bušauerová N. - 2
  • Vopálková L. - 2
  • Parobková K. - 1

V prvním zápase finále nastoupilo Áčko proti Strakonicím B. Hra Strakonic stojí na rychlém plavání a silném centrovi, Lucii Votavové. S tou si však Nikola Bušauerová výborně poradila. Steppačky v útoku proplavávaly a snažily se tak vytvořit místo pro Lenku Vopálkovou. Po první polovině zápasu vedl domácí tým o jedinou branku, 5:6. Zlomová byla 3. čtvrtina, kdy se kromě Lucky Votavové střelecky prosadila i Bára Hlavatá a dostala tak Fezko do pětibrankového vedení. Steppačky domácím podlehly 8:14.

Pouhou hodinu po skončení zápasu se Strakonicemi začínalo utkání s Hradem Králové. Odhodlání bylo na obou stranách obrovské a bylo jasné, že rozhodující roli sehraje psychická pohoda, kterou Steppačky při klíčových mačích nemohou najít. Hradec Králové chtěl kromě Prahy pokořit i Strakonice, které v polovině sezóny promíchaly sestavy svých dvou celků, aby posílily šanci Béčka na vítězství.

31.5.2014 Sl. Hradec Králové - Stepp Praha "A"
10-7  (1:2 / 1:2 / 2:2 / 6:1)

• Vopálková L. - 3
  • Pilná K. - 2
  • Vašíčková P. - 1
  • Bušauerová N. - 1

Do utkání vstoupily Steppačky úspěšně a vytvořily si dvoubrankový náskok, který se jim dařilo po většinu hry držet. Hradec vyvíjel nepříjemný pres a využíval svojí silové převahy, díky které byly osobní souboje pro vyčerpané Pražačky velmi náročné.

Do poslední čtvrtiny zápasu vstupovaly holky za stavu 6:4 a zdálo se, že se dočkají happyendu. V tu chvíli je ale štěstí opustilo. Nejprve neproměnila Nikola Bušauerová pokutový hod, potom Hradec vybojoval 2 přesilové hry po sobě a minutový útok. Střelba Hradce dvakrát skončila v blocích Steppaček, potřetí bohužel les rukou prostřelily a srovnaly na 6:6. Steppačky dále chybovaly v obraně a Hradec odskočil ve vedení na 6:8. Naděje na remízu zesílila 2 minuty před koncem utkání, kdy Áčko snížilo na 7:8. Holkám však chyběly síly a herní disciplína a utkání tak prohrály 7:10.

Poslední zápas finálového turnaje sehrálo Fezko Strakonice se Slávií Hradec Králové. Domácí se za podpory fanoušků ujaly vedení a za stavu 6:1 se zdálo, že o mistrovském titulu je rozhodnuto. Hradec však opět ukázal svoji bojovnost a dokázal ze stavu 9:5 srovnat na 10:10. V posledních minutách však vsítily Strakonice a těsnou výhrou 11:10 tak obhájily své prvenství. Soupeřkám tímto děkujeme za zajímavou sezonu plnou hezkých zápasů. Steppačkám gratulujeme k bronzu a doufáme, že přes léto naberou síly do další sezony. Několik děvčat čeká příprava s reprezentací, dvě hráčky se vrátí ze studijního pobytu v zahraničí a prostor v lize dostanou i mladší ročníky, například Iva Balšánková nebo Bára Bochňáková. Dá se proto čekat, že i příští ročník 1. Llgy žen bude divácky atraktivní a věříme, že vy u toho nebudete chybět!