V sobotu ženy „A“ čekalo 5. kolo I. ligy a s ním velká výzva – první konfrontace letošní sezóny s dlouhodobým vítězem ženské soutěže Fezkem Strakonice „A“. Naše áčko  šlo do zápasů zatím neporaženo, zato Strakonice již měly na kontě dvě prohry – se Steppem „M“ a se Slavií Hradcem Králové, bylo tedy nasnadě favorizovat dosud vedoucí tým tabulky Stepp „A“. Do Strakonic sice holky jely bez dvou klíčových hráček (Barbory Řehořové a Maríi Pilar Gancedo Maestro), i tak ale v dobré kondici a připraveny se poprat o dvě vítězství.

 

6.12.2012 Fezko Strakonice "A" - Stepp Praha "A"
12-8  (-:- / -:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Vopálková L. - 3
  • Parobková K.- 2
  • Bušauerová N. - 1
  • Pořízková A. - 1
  • Pačesová B. - 1
 

 Očekávaný úspěch se však nekonal – hned v prvním zápase sice Steppačky vstřelily první branku, to bylo ale na dlouhou dobu poslední vedení, kterého se v duelech se strakonickými ujaly.  Hra byla na obou stranách relativně vyrovnaná, co ovšem naše holky zrazovalo, byla střelba. Hráčky Fezka byly oproti nim ve výtečné střelecké formě a skoro by se dalo říci, že co vstřelený gól do sítě hostí, to perla. I proto už v půlce domácí vedly 9:5 a rozdíl čtyř gólů už Steppačky nedokázaly dohnat až do závěrečného hvizdu. Konečný výsledek 8:12  rozhodně zamrzel, bylo však nutno uznat, že s pěti nevyužitými přesilovkami a nepřesnou střelbou se s mistrem ligy nedá hrát vyrovnaně.

       
6.12.2014 Fezko Strakonice "A" - Stepp Praha "A"
15-6  (-:- / -:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

  • Bušauerová N. - 2
  • Pačesová B. - 2
  • Vopálková L. - 1
  • Wiesnerová E. - 1
 

 Ani druhé utkání změnu k lepšímu nepřineslo, spíše naopak. Steppačky se sice rozstřílely (ač o tom výsledné skóre příliš nesvědčí), předvedly však nesoustředěný výkon v obraně a nedařily se jim přihrávky, takže Strakonice přecházely do rychlých protiútoků, proti kterým brankářka Markéta Vopálková neměla šanci. V půlce zápasu byla bilance podobná té z prvního utkání a Fezko vedlo 9:4, Steppačky však, jako by vypustily páru, už nebyly schopné přidat další góly a zápas zvrátit ve svůj prospěch. Nakonec Stepp prohrál 6:15, Strakonice byly v tomto duelu lepším týmem, snad jim k tomu dopomohl i nově povolaný někdejší trenér Fezka i reprezentace Josef Janeček. Každopádně Steppačkám nezbývá než se oklepat a zkusit udělat vše proto, aby další střet dopadl v jejich prospěch.

       
Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR