Po čtrnáctidenní pauze čekalo ženy další kolo soutěže – ta však mezitím prošla zásadní změnou, když se k ní nově přidal německý tým SC Chemnitz II.

Děvčata z Chemnitzu jsme letos měli možnost vidět dvakrát na mezinárodních turnajích v Podolí. Na Memoriálu J. Jakersona i na EU Nations U17 obsadily bronzovou příčku. V rámci této změny se původní základní část I. ligy žen stala samostatnou soutěží, Pohárem ČSVP žen, hraným v deseti kolech, po kterých bude vítězný tým oceněn trofejí. Vlastní I. liga žen se tak bude týkat až prvních tří českých týmů z Poháru (Chemnitz do ní tedy nezasáhne), ty si pak zahrají klasicky tři „finálové“ turnaje o medaile.

Steppačky si s novým přírůstkem do soutěže zahrají poprvé 28. listopadu, a to na domácí půdě Chemnitzu. Zásadním důsledkem proměny soutěže také je, že v nynější pohárové části opravdu záleží na každém bodu, ne jako v předchozích letech, kdy bylo důležité pouze umístění do tří postupových příček v základní části (příčky umožňovaly pouze výhodu pořádání posledního finálového turnaje) – Pohár může vyhrát jen tým, který vyjde po deseti kolech bodově nejlépe.

Ve druhém kole Poháru čekal ženy Steppu „A“ odvěký rival z Hradce Králové a povzbuzeny novým systémem soutěže šly holky do utkání odhodlány porvat se o každý gól.

17.10.2015 SK Sl. Hradec Králové - Stepp Praha "A"
7-12  (5:3 / 0:2 / 1:1 /1:6)

• Vopálková L. - 4
  • Balšánková I. - 3
  • Gancedo Maestro M.P. - 3
  • Řehořová B. - 1
  • Pilná K. - 1

První zápas holky od začátku lehce ztrácely, přesto však byly na hřišti lepším týmem – vytvářely si šance, přečíslovaly hradecké a nenechaly si vnutit jejich tahavý styl hry, který se jim již mnohokrát ukázal být osudným. Po druhé čtvrtce tak bylo vyrovnáno i díky gólům Báry Řehořové a Ivy Balšánkové. Do poslední čtvrtiny vstupovaly Steppačky za stavu 6:6, který rychle otočily ve svůj prospěch, když domácím nastřílely dalších šest gólů a inkasovaly pouze jeden. V závěru se projevila hlavně lepší fyzická připravenost A-týmu, který unavené hradecké hravě přeplaval.

17.10.2015 SK Sl. Hradec Králové - Stepp Praha "A" 7-11  (4:2 / 0:1 / 3:4 / 0:4)

• Vopálková L. - 5
  • Brixová A. - 3
  • Balšánková I. - 1
  • Gancedo Maestro - 1

Druhé utkání následovalo po velmi krátké pauze, a tak neměly Steppačky moc času na regeneraci po náročném ranním zápasu. Vzpruženy vítězstvím však hodlaly úspěch ještě jednou zopakovat. Začátek zápasu měl podobný průběh, tentokrát však vyrovnání na 5:5 přišlo až v polovině třetí čtvrtiny. Steppačky se nějakou dobu nemohly ubránit nové taktice Hradce a po vyčerpávající obraně nebyly schopny založit větší gólové akce v útoku. Naštěstí je podržel skvělý výkon nové brankářky Báry Bradáčové a také výborná hra Marii Pilar Gancedo Maestro. Čtvrtá čtvrtina byla znovu otevřená při skóre 7:7, děvčata však opět prokázala větší fyzickou odolnost a poslední část zápasu ovládla 4:0, celkem Stepp zvítězil téměř shodným výsledkem 11:7.