V závěru roku 2015 odehrály Steppačky 5. a 6. kolo soutěže, v nichž se střetly s oběma týmy Strakonic. Přestože se jim proti Strakonicím „A“ nepodařilo získat body, Strakonice „B“ porazily bez problému a upevnily si tak druhé místo v tabulce.

IMG 20151220 WA0010

12.12.2015 AJ Strakonice "A" - Stepp Praha "A"
10-8  (3:1 / 3:3 / 3:0 /1:4)

• Vopálková L. - 7
  • Vašíčková P. - 1

12. prosince se ženy „A“ vydaly na zápas do Strakonic změřit síly s tamějším Áčkem. S vedoucím týmem tabulky se v této sezóně ještě neutkaly, a tak nevěděly, co od zápasů očekávat. Naštěstí už se uzdravila Eliška Wiesnerová, která chyběla na turnaji v Chemnitzu, a přidala se i Zuzka Kofláková, trenérka navíc povolala i Pavlu Vašíčkovou, která sice v letošní sezóně už nehraje, ale souhlasila, že svým bývalým spoluhráčkám občas pomůže. Steppačkám stále chyběla Bára Bochňáková a zranila se navíc i Iva Balšánková.

V první čtvrtině se Steppačky moc nepředvedly, Strakonické proměnily dvě přesilovky v gól, a přestože holky měly stejný počet přesilovek, neproměnily ani jednu a první čtvrtinu prohrály 3:1. Druhá čtvrtina se jim vyvedla o moc lépe, přestože stále hodně faulovaly, Strakonickým už se přesilové hry tolik nedařily a čtvrtina byla vyrovnaná – 3:3. Ovšem ve třetí čtvrtině jako kdyby Steppačkám došly síly, vůbec se neprosadily a celou ji prohrály 3:0, do čtvrté čtvrtky tak nastupovaly za stavu 9:4. Možná jim ale rozdílné skóre ubralo stres a v poslední čtvrtině zápasu bojovaly, co mohly – především Lenka Vopálková, která nasázela ještě 3 góly – a utkání skončilo pěkným výsledkem 10:8.

12.12.2015 AJ Strakonice "A" - Stepp Praha "A" 10-9  (2:3/ 2:2 / 3:1 / 3:3)

střelci branek za Stepp "A":

• Vopálková L. - 5
  • Gancedo Maestro - 1
  • Brixová A. - 1
  • ašíčková P.-  1
  • Pilná K. - 1

Druhý zápas byl celou dobu o něco vyrovnanější a první polovinu dokonce Steppačky vedly 5:4, když první čtvrtinu vyhrály 3:2 a druhou čtvrtinu remízovaly 2:2. Třetí čtvrtina se ovšem opět ukázala jako nešťastná, Steppačky ji prohrály 3:1 a vedení ztratily. Poslední čtvrtina byla opět vyrovnaná, ale výsledek 3:3 už Steppačkám na vítězství nestačil a zápas skončil těsným rozdílem pro Strakonické 10:9.

Poslední víkend před Vánoci se Steppačky utkaly s druhým týmem ze Strakonic. Naposledy se tyto týmy setkaly hned v úvodu sezóny, kdy A-tým po poněkud rozpačitém výkonu v prvním zápase remizoval a až v druhém dle očekávání vyhrál. Čtvrtou adventní neděli se Steppačky ale stále potýkaly se zdravotními problémy – stále chyběla Bára Bochňáková i Iva Balšánková, týmu odletěla na Vánoce do Španělska MaPi Gancedo Maestro a nadále nehrála ani Karolína Parobková, a tak Steppačky opět nastupovaly do zápasu jen s jednou hráčkou na střídání.

20.12.2015 Stepp Praha "A" - AJ Strakonice "B"

• Wiesnerová E. - 1

První zápas byl pro oba týmy hodně náročný, v první čtvrtce si Strakonické udělaly malý náskok (3:2), který si udržely až do poloviny. V druhé polovině se však Steppačky konečně rozehrály, po dvou gólech nastřílela Kristýna Pilná a Lenka Vopálková a do poslední čtvrtiny už nastupovaly s náskokem 9:6. To dodalo celému týmu sílu a společně holky nastřílely dalších 5 gólů. Na konečném skóre se podílela svými prvními góly v ženské lize i Zuzka Kofláková, která nelenila a rovnou se vyznamenala hattrickem! Zápas tak skončil pro Stepp Praha „A“ vítězně 14:8.

20.12.2015 Stepp Praha "A" - AJ Strakonice "B" 16-13  (0:5 / 5:2 / 2:5 /3:6)

• Pilná K. - 4
  • Kofláková Z. - 2
  • Pořízková A. - 1

Už od začátku zápasu bylo vidět, že Steppačky jsou přeci jen starší než holky ze Strakonic a je na nich znát větší herní vyspělost. Po první čtvrtině vedly 6:3, v polovině dokonce 10:4. V druhé půlce zápasu už ale polevily a mladší hráčky ze Strakonic ukázaly svou vytrvalost, a tak zápas nakonec skončil těsnějším výsledkem 16:13.