info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Historie

Na apríla se většinou na stránkách objevila zpráva pochybného charakteru s chabým pokusem o humor :-) . Letos tomu bude zcela jinak a ohlédneme se zpět do archívů ...  cesta zpět.

 Náš klub funguje již řadu let a proto jsme se rozhodli zveřejnit archivní fotografie a různé rarity, které se v našem klubu za ta dlouhá léta podařilo vytvořit a nashromáždit. Tuto vzpomínkovou galerii se budeme snažit neustále rozšiřovat.

do roku 1980

PŘEDCHŮDCE STEPPU PRAHA - TESLA ŽIŽKOV

Už v dobách reálného socialismu, kdy jsme v Československé socialistické republice všichni radostně plnili pětileté plány a radovali se z budovatelských úspěchů, se v několika klubech hrálo vodní pólo. S čepičkami bez chráničů uší s koženým míčem a rozhodčími s praporky... Na fotografiích jsou zachyceni hráči TJ Tesly Žižkov, kde někteří později tvořili základ ligového týmu Steppu Praha. Mezi hráči najdete mimo jiné zakladatele klubu a dnešního prezidenta Steppu Jaromíra Reitingera, prvého trenéra mužů Josefa Purše i dlouholetou brankářskou oporu Tesly i Steppu Jana Hejdu.

1984-87

PŘEDCHŮDCE STEPPU PRAHA - TESLA ŽIŽKOV

Fotografie z cesty a z pobytu dorostenců na turnaji v Ústí nad Labem (plovárna Klíše) a Děčíne (plovárna pod zámkem)
Dorostenci Tesly Žižkov v tomto obdobní vybojovali historické 3. místo v České republice a zúčastnili se později federálního mistrovství ČSSR ve slovenských Novákách.
Trenéři na fotografiích: Milan Plička, Milan Strejček, Pavel Hubáček
Někteří hráči na fotografiích, které se podařilo identifikovat: Michal Pavlíček, Martin Franc, Petr Souček, Tomáš Růžička, Petr Brzobohatý, Jiří Kolář, David Raiser, Jiří Hanousek, Pavel Hubáček, Štěpán Brouček, Petr Pavlíček, Lukáš Kakuška.

 

1992

TURNAJ - BERLÍN

Družstva mužů již pod hlavičkou Steppu Praha se zúčastnilo na konci prázdnin v roce 1992 přátelského turnaje v Berlíně, v jeho tehdejší západní části. Na snímcích je i část družstva žen, které s námi byly pouze jako doprovod. Tým vedl v utkáních David Raiser, který také na konci po úspěšné representaci klubu dostal „hobla“…

 

1997

MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIOREK - PRAHA

Poprvé v historii se v ČR konalo MS ve vodním pólu. Český svaz pořadatelství svěřil do rukou členů Steppu a toto rozhodnutí se ukázalo jako velmi vhodné. V pražském Podolí byly spokojeny jak hráčky z celého světa tak delegáti a rozhodčí. V organizačním výboru tehdy zasedli J.Reitinger, M.Maříková, T.Růžička a P.Štverák, v technické četě mladí, nadějní hráči z obou pražských týmů T.Petr, O.Kupec, J.Zikmund, M.Jedlička a další. Památným byl hlavně závěrečný večer, kdy v rámci exhibice, proti sobě nastoupili rozhodčí a pořadatelé MS a také následující disco-párty přímo na bazéně (která byla posléze ukončena příjezdem Policie ČR).

 

1999

ŽENY - KALENDÁŘ

Kalendář vznikl pouhých sedm let po založení klubu a to v roce 1999. Pro kalendář pózovaly Steppácké ženy a dorostenky (Michaela Růžičková, Markéta Maříková, Jitka Dražilová, Jana Kořínková, Monika Vaverková, Vlaďka Parýzková, Barbora Pučková, Barbora Wolfová, Jana Šmídová, Petra Sýkorová, Nikola Reitingerová, Markéta Purnochová, Barbora Červinková, Ilona Štechrová, Soňa Zachovalová, Lucie Hanzalová, Linda Reitingerová a Irena Vaňková) se svým trenérem Jiřím Šimkem starším. Hráčky, které se na kalendáři podílely můžete i nyní potkat při zápasech našeho ženského "M" týmu nebo jako trenérky ostatních týmů a kategorií.

 

 TURNAJ - HOLANDSKO

Turnaje v holandském Oosterhoutu se zúčastnili jak Steppáci a Steppačky tak několik Slávistů (např. T.Petr, T.Hanuš a tehdy 14-tiletý J.Šimek), kteří dopomohli mužům ke skvělému čtvrtému místu mezi belgickými a holandskými týmy. O výkony tehdy až tolik nešlo - tento turnaj byl příjemným zakončením prázdnin a začátkem přípravy na novou sezónu.

 

SOUSTŘEDĚNÍ - HAMRY U BUDČIC

Soustředění steppácké mládeže pod vedením trenéra P.Hubáčka.

 

2001

TURNAJ - PIEŠŤANY

V létě roku 2001 se kombinované žen pod vedením trenéra Tomáše Růžičky, zúčastnilo turnaje v lázeňském městě Piešťany. Na termálním koupališti Eva se konával tradiční mezinárodní turnaj veteránů, v rámci kterého byl uspořádán turnaj žen za účasti slovenských družstev z Vrútek a Piešťan a Stepu Praha s posilami ze Slavie Hradec Králové.

2005

TURNAJ - PRAHA

Jeden z mála turnajů, ve kterém mladí steppáci uspěli. Nutno podotknout, že nastupovali do soutěží a turnajů statších kategorií, kde se setkávali se zkušenými a vyhranějšími hráči. Turnaje se účastnili i tři mladíci, kteří stále působí ve svém domovském klubu Steppu Praha jako hráči nebo i jako trenéři - Stanislav Holý, Štěpán Rezek a Martin Januš.

Dalšími hráči, kteří hájili steppácké barvy byli: Michal Cabadaj, David Hruška, Jiří Januš, Jan Šparlinek, Martin Duha, Tomáš ???, Marek ???, Coudy. Trenérem týmu byl Pavel Hubáček.

 

2009

KALENDÁŘ

V pořadí druhý steppácký kalendář vznikl deset let po prvním a na tvorbě se podílely oba tehdejší steppácké "A" týmy. Tento kalendář byl určen nejen členům klubu a byl vydán nákladem 200 kusů.
V kalendáři tak můžete najít jak současné trenéry mládeže, tak i stále aktvině hrající hráče a hráčky Steppu Praha. Jmenovitě pro kalendář pózovaly steppačky: Markéta Vopálková, Petra Cabadajová, Alexandra Pořízková, Barbora Bradáčová, Barbora Řehořová, Lenka Vopálková, Michaela Klailová, Marie Zámyslická, Barbora Pačesová, Karolína Parobková, Anna Brixová a Barbora Bažantová. Steppáci pak byli zastoupeni: Ronaldem Handlovským, Martinem Janušem, Igorem Procházkou, Vitaliem Karabutem, Vadimem Karabutem, Tomášem Petrem, Štěpánem Rezkem, Pal'o Kušnierem, Michalem Bercem, Michalem Vološčukem, Stanislavem Holým, Tomášem Růžičkou a Viktorem Margitou.

 

2014

ROČENKA

 V roce 2014 vzniklo historicky první vydání steppácké ročenky na jejímž vzniku se podílelo velké množství trenérů, funkcionářů a členů klubu. Hlavní myšlenkou vzniku ročenky bylo přiblížení našeho klubu rodičům našich nejmenších členů, presentace veřejnosti a představení fungování našeho klubu novým steppákům. Jmenovitě se o vznik a  vydání ročenky zasloužili: Anna Brixová, Jaromír Reitinger, Tomáš Petr, Martin Januš, Štěpán Rezek, Barbora Řehořová, Barbora Bradáčová, Peter Valovič, Petra Sýkorová, Lenka Vopálková, Jana Šmídová, Jindřich Cipra, Petr Smolík a Barbora Procházková.

 

 

 

Klub vodního póla Stepp Praha byl založen 10. února 1992 JUDr. Jaromírem Reitingerem, který je od založení klubu jeho předsedou. Vedle něj byli v zakládajícím předsednictvu klubu také Ing. Tomáš Růžička, Nikola Reitingerová, Tomáš Hlinka a MUDr. Roman Zachoval.

Stepp Praha navázal na činnost oddílu vodního póla v tělovýchovné jednotě Tesla Žižkov a stal se tak třetím pražským klubem vedle USK Praha a IPS Slavie Praha. Stepp ve své první sezóně 1991/1992 přihlásil pouze mužský tým, který obsadil pěkné 4. místo v České národní lize. stary steppOd rozpadu ČSFR hráli  muži Steppu pravidelně druhou nejvyšší soutěž, ze které v roce 1999 postoupili na dvě sezóny do  nejvyšší české soutěže. Po zpětném sestoupení do druhé ligy Stepp pravidelně obsazoval přední  pozice, ale zpátky do I. ligy se Steppáci vrátili až v roce 2005 se značně obměněnou sestavou.  Překvapivým úspěchem bylo hned 4. místo, po kterém následovala čtyři finále, ve kterých bohužel  Stepp nikdy nedosáhl na vysněný titul. Vyvrcholením usilovné práce mužů byla v roce 2007 účast  v druhé nejprestižnější klubové soutěži Evropy LEN Trophy, kde se tým utkal s profesionálními  týmy PVSK Füszért Pécs (HUN), Dynamo Moskva (RUS) a Niš (SRB).

 Kromě účasti v nejvyšší české soutěži se od roku 2007 tým mužů pravidelně účastní Českého  poháru ve vodním pólu, který Stepp v roce 2009 dokonce vyhrál. poharV roce 2007 a 2009 se Stepp na  základě dobrého  umístění v Českém  poháru zúčastnil  Československého  poháru.

Ženský tým začal v klubu působit až v roce 1994, kdy kostru týmu tvořily hráčky zrušeného USK Praha. Hned v první sezóně dosáhly ženy na bronzové medaile v I. lize žen, které obhájily i následující sezónu. Po následujících nevýrazných sezónách přišel největší úspěch v sezóně 2003/2004, kdy ženy Steppu vybojovaly druhé místo a od té doby si každoročně udržují medailové pozice. Od roku 2010 má Stepp Praha dokonce dva vyrovnané ženské týmy.

Stejně jako muži se i ženy Steppu pravidelně účastní Československého poháru a to od roku 2009, kdy obsadily zatím nejlepší třetí místo.

holky

V roce 1997 se klub začal věnovat přípravě mládeže a od roku 1998 pravidelně obsazuje mládežnické kategorie v ženské i mužské kategorii. Největším oceněním pro Stepp za práci s mládeží je dlouhodobé působení jeho hráčů v reprezentačních výběrech.

Mimo týmových úspěchů se naši hráči umisťují i v individuální anketě „Nejlepší sedmička sezóny“, kterou tradičně vyhlašuje Český svaz vodního póla. Od počátku fungování klubu se do nejlepších sedmiček mužů probojovali hráči: Konstantin Chernov, Viktor Margita, Štěpán Rezek, Tomáš Petr a Martin Januš. V ženské kategorii se mezi nejlepšími umístily hráčky Barbora Půčková, Barbora Procházková, Michaela Růžičková, Lenka Vopálková a Kristýna Pilná, která za Stepp hostuje od roku 2008.

Jako další individuální ohodnocení vyhlašuje Český svaz vodního póla žebříček desítky nejlepších střelců I. ligy mužů i žen. V této kategorii se umístili hráči Viktor Margita, Tomáš Petr (nejlepší střelec sezóny 05/06), Štěpán Rezek a Filip Chekrygin. V ženské kategorii se mezi deset nejlepších střelkyň dostaly Michaela Růžičková, Barbora Procházková, Petra Sýkorová a Lenka Vopálková, která byla v roce 2007 dokonce nejlepší střelkyní celé ženské ligy.

V průběhu let od založení působili v klubu jako trenéři nejen bývalí hráči Steppu, ale i hráči z jiných klubů, kteří vedli naše družstva v soutěžích ČSVP i mezinárodních akcích (LEN Trophy, Československý pohár mužů a žen). Někteří s těchto trenérů byli ve své době i trenéry reprezentačních výběrů mužů a žen České republiky.

Tým mužů: Josef Purš, Michal Grecký, Pavel Hubáček, Václav Truhlář, Tomáš Růžička a Peter Valovič.

Tým žen byl dlouhá léta veden Jiřím Šimkem st., následně Tomášem Růžičkou, Igorem Procházkou, Viktorem Margitou, Tomášem Petrem a Martinem Janušem.


 

 Sezóna 2010/2011

Kvůli dlouhotrvajícím sporům s Českým svazem vodního póla se od roku 2010 mužský A-tým neúčastní české první ligy. Muži Steppu Praha se jako první český tým rozhodli hrát zahraniční soutěž, konkrétně východoněmeckou ligu. V sezóně 2010/2011 se muži zúčastnili pouze Východoněmeckého poháru, který ve své premiéře rovnou vyhráli.

Nově vzniklý ženský tým Stepp "M" získal hned ve své první sezóně v prní lize žen bronzovou medaily, kterou získal na úkor klubového rivala Stepp "A".

Po dlouhé době přihlásil Stepp Praha mládežnické družstvo mladších žáků, které bylo vybudováno úplně od nuly. Od té doby došlo v práci s mládeží k výraznému rozvoji a to nejen díky podpoře rodičů a sponzorů. Velkou zásluhu na tom má i Pražský deník, resp. redaktor David Nejedlý a fotograf Jiří Růžička, kteří se začali zajímat o vodní pólo a pravidělně tak mohly být uveřejňovány články o výsledcích obou prvních družstev. 

 Sezóna 2011/2012

Od roku 2011 hraje první tým Steppu kromě poháru také východoněmeckou ligu, kde Steppáci obsadili v první sezóně slušné druhé místo. Kromě dobrého umístění celého týmu Stepp bodoval i v idividuální tabulce nejlepších střelců ligy, kde se na prvním místě umístil kapitán mužstva Tomáš Petr s 53 góly.

V této sezóně se medailově umístil i první ženský tým Stepp "A", který obsadil třetí příčku v pvrní lize žen. Pro tým to však bylo velké zklamání, protože Stepp "A" měl ambice na stříbrné medaile, které jim utekli o pouhé čtyři branky v semifinále se Slávií Hradec Králové.

Nejlepším umístěním začínajících mládežnických týmu bylo šesté místo starších žáků.

V této sezóně byly hráčky Lenka Vopálková a Nikola Bušauerová, která za Stepp Praha dlouhodobě hostuje, zvoleny do nejlepší sedmičky pro tuto sezónu. Nikola Bušauerová byla dokonce zvolena nejlepší juniorkou.

Steppáci nadále pokračovali v propagaci vodního póla. V Praze se tak objevili tři billboardy s pozvánkou na závěrečné zápasy mužkého "A" týmu.

 

Sezóna 2012/2013

Mužský "A" tým pokračoval ve své účasti v německých soutěžích. Opět se steppáci účastnili východoněmecké ligy, ve které si oproti loňské sezóně pohoršili o jednu příčku. Skončili tak na pěkném třetím místě. Stejné umístění steppáci vybojovali i ve Final Four turnaji Východoněmeckého poháru, které se hrálo v Plavnu. I letos se podařilo umístit hráči Steppu v individuálních tabulkách  východoněmecké ligy. Tímto hráčem byl Štěpán Rezek, který obsadil třetí příčku v tabulce nejlepších střelců se 45 vstřelenými brankami.

V této sezóně se dařilo i ženskému áčku, které prolomilo svojí smolnou bilanci se Sl. Hradec Králové a obsadilo druhou pozici za Fezkem Strakonice "A". Nutno podotknout, že se na druhém místě podílel i druhý ženský tým Stepp "M", který obral Sl. Hradec Králové o důležité body a umožnil tak ženskému áčku v důležitých zápasech hrát s větším klidem.

V sezóně 2012/2013 obsadil Stepp poprvé tři mládežnické kategorie. Mladší žáci si oproti loňské sezóně polepšili a obsadili celkově šesté místo. Zlepšil se i tým starších žáků, který si v celkovém pořadí polepšil o jedno místo a skončil na páté příčce. Na pátém místě zakončili svou první sezónu i mladší dorostenci.

Stepp Praha byl pozván sportovním fotografem Jiřím Růžičkou na jeho výstavu Míč a hry, kde měli steppáci několik vydařených fotek ze zápasů prvních družstev.

 

 

Sezóna 2013/2014

Mužské áčko do sezóny nastupovalo s poměrně dost obměněným kádrem a s novým trenérem, ale na výkonech to znát příliš nebylo. Steppáci sice vypadli poměrně brzy z Východoněmeckého poháru, zato v lize zářili - pouze jednou remízovali a prohráli, jinak dokázali vše vyhrát a díky tomu poprvé ve své čtyřleté účasti vyhráli 2.německou ligu. Tento úspěch podtrhli ve statistikách nejmenším počtem obdržených branek a nejlepším střelcem celé ligy (Tomáš Petr - 49 branek).

Ženský první tým, měl po minulé sezóně ambice na celkové prvenství v 1. lize žen. Poměrně dlouhou dobu se steppačkám dařilo držet na čele tabulky soutěže. Tam je těsně před finálovým turnajem vystřídalo strakonické Fezko. Steppačky finálový turnaj nakonec nezvládly a obsadily bohužel až třetí místo. Sezóna 2013/2014 byla poslední pro trenéra Martina Januše, který se začal naplno věnovat starším žákům a reprezentačnímu výběru kadetek.
Druhý ženský tým skončil v první lize žen na čtvrtém místě.

Mladší dorostenci v sezóně 2013/2014 sahali po bronzových medailích, která jim nakonec utekla o jediný gól. I přes velké zklamání je to úspěch, protože byl tento ročník velice vyrovnaný a rozhodoval každý gól. Mladší dorostenci si tak polepšili o jednu příčku oproti minulému roku.

V sezóně 2013/2014 se starší žáci umístili v Poháru ČSVP na pěkném čtvrtém místě. Díky tomuto umístění se jim podařilo poustoupit do 1. ligy starších žáků, kde si v konkurenci ostatních týmu pohoršili o jednu příčku. Sezónu tak zakončili stejně jako minulý rok, na pátém místě. Mladí steppáci v této sezóně dostali i několik individuálních ocenění. Kapitán Alex Mynář se dostal do nejlepší sedmičky poháru ČSVP.

 

Sezóna 2014/2015

Největším úspěchem sezóny byl první mistrovský titul týmu staršího dorostu v historii klubu. Tým k úspěchu dovedl trenér Štěpán Rezek. Tento úspěch kromě zlaté medaile znamenal příslib příchodu nadějných mladých hráčů do pomalu stárnoucího mužského "A" týmu, který byl posledních několik let doplňován především cizinci, kteří přišli do Prahy studovat nebo pracovat.

Mladší dorostenci v této sežoně nebyli tak úspěšní jako starší steppáci. Obsadili první místo ve druhé lize - celkově pak páté místo, což bylo o jednu příčku horší než předešlý ročník.

Starší žáci v základní části těsně nepoustoupili do první ligy, kde by jistě byli obstojným soupeřem pro ostatní týmy. I pro tento malý neúspěch jim jako malé zadostiučinění muselo stačit první místo ve druhé lize, celkově pak páté místo v celorepublikovém hodnocení.

Mladší žáci již tak úspěšní nebyli, ale vzhledem k tomu, že byl tým seskládán z výrazně mladších hráčů a hráček bylo nakonec první místo ve třetí lize příjemným překvapením.

Pro ženské áčko byla tato sezóna po dlouhých pěti letech první sezónou bez trenéra Martina Januše, kterého vystřídala na tomto postu Petra Sýkorová. Steppačky měly základní část velice pěkně rozehranou. Na vedoucí tým tabulky a dlouholetého mistra ztrácely po základní části soutěže pouhý jeden bod. Finálové turnaje však holkám vůbec nevyšly podle představ a nakonec se musely spokojit s až třetím místem a bronzovou medailí.

Stepp Praha se po pěti sezónách opět účastnil Českého poháru, který v roce 2009 steppáci vyhráli. Naše mužské áčko v turnaji využilo několikaleté zkušenosti z německých soutěží a i přes to, že do finále postoupilo až z druhého místa ve skupině, pohár opět vyhrálo. Dalším cílem pro steppáky byla obhajoba titulu ve druhé východoněmecké lize. Celou sezónu směřovali za tímto cílem. Všechna těžká utkání se jim podařilo vyhrát a všechny soupeře porazit. Jediným nepřekonatelným soupeřem pro ně byl výběr hráčů do devatenácti let, který jako jediný tým dokázal steppáky porazit. Tyto dvě porážky nakonec Stepp odsunuli na druhé místo v tabulce.  Oproti tomu se mužskému áčku podařilo podruhé vyhrát Východoněmecký pohár, takže sezónu skončili s alespoň pohárovými úspěchy.

 

Sezóna 2015/2016

Do sezóny 2015/2016 nevstupovaly Steppačky s výraznými ambicemi – tým oslabil o čtyři klíčové hráčky včetně brankářky a do svého jádra přibral nové a mladé pólistky. O to větším překvapením byla parádní jízda, kterou ženy Steppu „A“ předvedly v základní části. Do finále postoupily ze druhého místa a kromě odhodlání poprat se o zlato si s sebou nesly i skalp desetinásobného mistra ligy Strakonic „A“. Na obhájkyně titulu však ani v závěru sezóny nakonec nestačily a skončily tak po třech letech opět stříbrné.

Starší dorostenci v této sezóně chtěli obhájit úspěch z předešlé sezóny, kterou vyhráli a získali pro Stepp historicky první titul v této kategorii. V základní části se steppákům však moc nedařilo a skončili až na třetím místě, které jim naštěstí stačilo k postupu do první ligy. Ve finálové části soutěže již steppáci nezaváhali a vyšli z ní s dalším, již druhým mistrovským titulem.

Dalším velkým úspěchem této sezóny byl mistrovský titul mladšího dorostu, ke kterému tým dovedl Štepán Rezek, stejně tak jako tým staršího dorostu. Tyto výsledky byly velkou odměnou pro všechny steppácké trenéry, protože oba mistrovksé týmy se skládaly převážne z hráčů, kteří ve Steppu vyrostli od mladších, případně starších žáků.

Starší žáci měli za sebou první sezónu v novém a mladším složení. Tým se skládal převážne z odrostlých mladších žáků. Z toho důvodu se steppáci po celou sezónu trápili neboť jim hodně chyběli zkušení hráči, kteří by "nováčky" podrželi a podpořili. Tým se zlepšoval každým zápasem, ale na první ligu to nestačilo. Ve finálové části soutěže nakonec steppáci obsadili třetí místo, celkově pak sedmé.

Mladší žáci měli v tomto ročníku dobře našlápnuto a poprvé postoupili do první ligy, kde však smolně v posledním zápase sezóny prohráli o jedinou branku, která byla bohužel rozhodující v celkovém pořadí. Mladší žáci tak zakončili tuto sezónu na bramborovém místě.

Mužskému áčku se v této sezóně podařilo obhájit prvenství v Českém poháru, kdy ve finále porazili pražskou Slávii. Ve druhé německé lize si steppáci až do posledního kola brousili zuby na mistrovský titul, ale rozhodující zápas nepodali optimální výkon a podlehli SGW Brandenburg. V celkovém hodnocení ligy Stepp obsadil druhé místo, protože měl celkové horší skoré než právě SGW Brandenburg, který v předposlením kole získal překvapivou kontumační výhru 10-0 nad SVV Plauen II, který se nedotavil k zápasu. Ani v další soutěži se steppákům moc nezadařilo a ve východoněmeckém poháru obsadili pouze třetí místo. Tato sezóna byla poslední sezónou trenéra Petera Valoviče, kterého u mužského áčka nahradil Goran Krivokapič.

 

pro stepp.cz připravil Štěpán Rezek a Martin Januš
foto: archiv hráčů; Jiří Růžička

Info

Nový název našeho klubu je Univerzitní klub vodního póla Stepp Praha , z. s. Ve zkratce UKVP Stepp Praha. Jsme členem České akademické unie sportu.

Na základě nařízení vlády ČR jsou všechny tréninky a soutěže  zrušeny do odvolání.
 
O změnách Vás budeme informovat.
 
 

Nová pravidla vodního póla najdete zde, platná od sezóny 2019-2020.

Nová pravidla FINA

Právě přítomno: 208 hostů a žádný člen

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.