První turnaj staršího dorostu – Stepp se dostává na dělené druhé místo!

O víkendu odehrál starší dorost svůj první ligový turnaj. Turnaj pořádala Slavie na Podolí a turnaj nám nabídl několik velmi zajímavých zápasů. Turnaje se účastnilo pět týmů, Stepp sehrál zápasy s Hradcem Králové, Slavií Praha, Fezkem Strakonice a UP Olomoucí. Měl to být i první ligový turnaj pro tři hostující hráče z Děčína v plavkách Steppu.

• Cipra J. - 2

První zápas odehráli Steppáci proti Fezku Strakonice. Steppáci si na Strakonice věřili a hned na začátku na ně nastoupili velmi solidně. V první čtvrtině se Steppákům dařilo správně kombinovat a bránit, a uskočit tak Strakonicím na rozdíl tří branek. Strakonice se ale ještě vzchopily a ve druhé čtvrtině se jim podařilo srazit náskok Steppu na dvě branky. Ve třetí čtvrtině však Steppáci naprosto zazdili všechny strakonické naděje na zisk bodů. Hráčům Steppu se dařilo uplavávat a střílet góly hlavně přes centra Radka Peška. Poslední čtvrtinu si už Steppáci došli pro jasnou výhru a spokojeně si mohli připsat první body do tabulky.

• Pešek R. - 1

Ve druhém zápase nastoupil Stepp proti favoritům soutěže Hradci Králové. Zápas sliboval vyrovnaný zápas a tak to také bylo. V první čtvrtině Hradec sice otevřel skóre, ale díky dobře zahrané situaci na centru si Jirka Pihrt už jen doklepl míč do branky a srovnal skóre. Hradec se ale znovu ujal vedení a v první třetině vedl 3:1. Ve druhé čtvrtině po dobré spolupráci na levé straně, kdy Milan Machulda s Prokopem Sojkou skvěle vykombinovali, Sojka snižoval stav na 3:2. Po změně stran srovnal krásnou střelou z úhlu Alex Mynář, ale krátce poté se Hradci opět povedlo uskočit o tři branky. V poslední čtvrtině se Steppáci vzchopili a díky gólům Prokopa Sojky, Jindry Cipry a Radka Peška se jim podařilo srovnat na 6:6. Minutu před koncem se ale jednomu z hráčů Hradce podařilo vystřelit překvapivě na branku a zaskočený brankář šimon Hruškovič se v jinak skvělém výkonu trochu unáhlil. Steppáci do konce zápasu už nedokázali vyrovnat a bohužel tak prohráli s Hradcem o jediný gól.

28.9.2014 SK Slávia Praha - Stepp Praha
9-9  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Pešek R. - 3
  • Raška V. - 2

V prvním nedělním zápase nastoupil Stepp proti SK Slavii Praha. Derby pražských “S“ se hned od začátku jevilo velmi vyrovnaně. Steppáci se ujali vedení po Sojkově střele z přesily. Slavii se podařilo dát dva góly za sebou, ale bránili velmi agresivně, což jim několikrát nebylo ku prospěchu a díky další skvělé přesilovce a střele Alexe Mynáře se Steppu podařilo dosáhnout stavu 2:2. Ve druhé čtvrtině se Steppákům dařilo dobře využívat centra a díky několika krásným gólům Vaška Rašky a Radka Peška Slavie vůbec nedominovala. Slavisté se zmohli jen na střely za hranicí pěti metrů nebo vykoledování si přesilovek. Steppáčtí byli mnohdy velmi naštvaní kvůli pochybným výrokům rozhodčích a to se projevilo na jejich mentalitě ve hře. Steppáci pokračovali v neúprosném souboji se Slavií i ve třetí čtvrtině kde se hodně ukázal Vašek Raška, který nejdřív skvěle zakončil dalekonosnou střelou, ale poté dostal již třetí výluč a Steppáci museli pokračovat i bez tohoto důležitého hráče. V poslední čtvrtině už to vypadalo špatně, protože Slavie svými střelami za pětimetrovou hranicí získali jednogólové vedení a Stepp už měl jen několik posledních sekund na vstřelení vyrovnávacího gólu. Díky dobrému presu Steppáků se Steppu podařilo získat míč a Jindra Cipra dokázal vstřelit krásný vyrovnávací gól a Stepp si došel alespoň pro remízu.

28.9.2014 Stepp Praha - UP Olomouc
23-4  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Raška V. - 4
  • Tytor N. - 2
  • Khamidullin E. - 1

V posledním zápase turnaje Stepp odehrál zápas proti papírově nejslabšímu týmu ligy UP Olomouc. I tak Steppáci nechtěli nic podcenit, a chtěli uhrát co nejlepší výsledek. Steppáci v první čtvrtině nedali několik velkých šancí, ale skvěle bránili a tak vyhráli čtvrtinu 2:0 díky pěkným gólům Vaška Rašky a Radka Peška. Steppáci ale hned v druhé čtvrtině nastartovali svůj jedoucí vlak a naprosto přejeli Olomouc 6:0. Steppáci nepolevili ve svém tempu a ukázali, že kvalitou předčí hráče Olomouce. O průběhu zápasu hovoří i skóre.

První turnaj staršího dorostu ukázal, že liga bude letos opravdu vyrovnaná a že hlavně zápasy s Hradcem a Slávií budou ozdobou ligy. Hráči však nesmí polevit v trénování a vydržet v nasazení, protože důležitý bude letos každý bod.