Starší dorost díky těsné prohře s Hradcem spadl na třetí místo

Starší dorostenci odehráli v Hradci svůj druhý turnaj ligy. Jeli na turnaj s cílem, získat všech 8 bodů, ale také věděli, že nemusejí získat ani jeden. Turnaj se konal v Hradci přes noc, a tak Steppáci jeli vlakem. První dva zápasy odtrénoval Vadim Karabut.

25.10.2014 Stepp Praha - Kometa Brno 8-6  (-:- / -:- / -:- / -:-)

• Raška V. - 4
  • Cipra J. - 3
  • Žáček M. - 1

První zápas Stepp odehrál proti moravské jedničce Kometě Brno. Brněnskému týmu se podařilo do zápasu vstoupit lépe, ale Steppáci se zvedli a do konce první čtvrtiny ještě otočili stav na 3:2. Do konce první poloviny dokázal ještě zvýšit náskok Michal Žáček po krásném úniku z levé strany. Steppáci poté začali mírně navyšovat svůj náskok, hlavně díky gólům Cipry a Rašky. Ke konci zápasu však Steppáci soupeře trochu podcenili a Brno začalo dotahovat. Náskok byl ale naštěstí natolik vysoký, že si Steppáci nakonec i s přehledem došli pro první výhru v turnaji.

25.10.2014 Sl. Hradec Králové - Stepp Praha 11-10  (-:- / -:- / -:- / -:-)

• Cipra J. - 5
  • Pešek R. - 2
  • Dolenský M. - 1
  • Raška V. - 1

Ve druhém zápase nastoupili Steppáci proti domácímu týmu Hradce Králové. S těmi minule prohráli pouze o jednu branku, takže měli chuť na to, jim tuto hořkou zkušenost vrátit. Hradec nastoupil do zápasu ve velkém tempu a vstřelil hned ze začátku několik gólů za sebou. To se jim, ale později nevyplatilo, protože hradeckým hráčům začaly docházet síly a Steppáci ještě do konce první poloviny díky gólům Cipry, Peška a Dolenského dokázali jejich třígólový náskok stáhnout na 5:6. Ve druhé polovině dostal tvrdou ránu loktem obránce Sojka a Steppáci museli pokračovat v omezeném počtu. To se jim i dařilo, protože s Hradcem drželi skóre vyrovnané a v poslední čtvrtině naprosto držel tým nad vodou střelec Cipra, který ke konci vstřelil hned tři branky za sebou. Poslední steppácký gól padnul 8 vteřin před koncem a vypadalo to na remízu 10:10. Hradecký trenér si ovšem vzal time-out a za pouhých 8 vteřin se Hradci podařilo vstřelit v poslední sekundě vítězný gól. Steppákům tedy opět zbyly jen slzy pro pláč.

26.10.2014 Stepp Praha - Fezko Strakonice 20-10  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Mynář A. - 5
  • Sojka P. - 3
  • Žáček M. - 3
  • Pihrt J. - 2
  • Cipra J. - 1

V ranním nedělním zápase nastoupil Stepp i se svým hlavním trenérem Štěpánem Rezkem a určitě si dělali zálusk na zisk 4 bodů. V prvním zápase měli nastoupit proti outsiderovi Fezku Strakonice. Steppáci už od začátku dominovali ve hře a již po minutě hry otevřel skóre Raška. Poté už Steppáci navyšovali svůj náskok každou čtvrtinu o dvě branky. Až ke konci zápasu už Strakonice působili spíše odevzdaným dojmem a Stepp dokončil zápas ve velké pohodě.

26.10.2014 Sk Slavia Praha - Stepp Praha   8-4  (-:- /-:- / -:- / -:-)

• Sojka P. - 1

V posledním zápase sehrál Stepp zápas s rivalem z Prahy Slavií. Steppáci už od začátku nepředváděli vůbec špatný výkon a Slavie se zmohla pouze na střely za pětimetrovou hranicí, nebo góly z přesilovky. Steppákům ale chyběly na rozdíl od Slavie góly a v polovině byl stav 5:1 pro Slavii. Bohužel se Steppákům nedařilo ztrátu dohnat a nepomohly k tomu ani góly Cipry, Dolenského a Sojky. Náskok už byl moc vysoký a tak se Steppáci museli odporoučet domů s prohrou.

Turnaj tedy pro steppáky nedopadl tak, jak by si představovali, ale splnili povinnost čtyř bodů. Tak doufejme, že se jim v příštím turnaji povede lépe. Steppáci se nyní pohybují na třetím místě tabulky, tak doufejme, že se bude pozice už jen zlepšovat.