Starší dorostenci ukázali v 1. lize svoji formu

O velikonočním víkendu se konal první finálový turnaj staršího dorostu. Ten proběhl pod taktovkou Steppu v Praze v Podolí. Do finálových kol postoupily pouze 3 týmy, a to z prvního místa Hradec Králové, z druhého místa SK Slavia Praha a že třetího Stepp. Ze statistického hlediska byl tedy Stepp stejně jako loni nejslabším celkem, i v minulé sezóně totiž Stepp postoupil až ze třetího místa, ale nakonec slavil mistrovský titul. Tým musel odehrát turnaj oslaben o tři hráče, avšak základ týmu byl trenérům k dispozici.

Raška V.- 1

První zápas odehráli Steppáci proti týmu Slavie Praha proti které získali v základní části že čtyř zápasů pouze bod. Steppáci chtěli proto ukázat hojnému počtu diváků, že je právě Stepp nejlepší tým v Praze.
Hned od začátku bylo jasné že zápas bude hodně vyrovnaný, ale Steppákům se podařilo skórovat jako prvním a to díky kapitánu Jindrovi Grafkovi. Potom sebral v obraně balón Prokop Sojka a po samostatném úniku zvýšil na 2:0. Steppákům se podařilo dosáhnout třígólového vedení když se po přesile tři na dva prosadil znovu Prokop Sojka po neobyčejné přihrávce o tyčku od Alexe Mynáře. Slavii se však bohužel podařilo ze dvou střel za pětkou snížit Steppácký náskok na 3:2.
Ve druhé čtvrtině ale Stepp znovu začal velmi dobře. Po pravém křídle se prosadil dvakrát Alex Mynář a dovedl tak Stepp k vedení 5:2. Slavie se však potom znovu prosadila ze střely za pětimetrovou hranicí a poté i z momentální přesilovky. Stepp po celý zápas dominoval a to díky tomu, že si konstantně vytvářel dobré příležitosti, kdežto Slavie se nezmohla na nic víc než střely za pěti metry po faulu. Tyto střely i nájezdy Slávistů naštěstí skvěle vychytal brankář Šimon Hruškovič a držel jednogólové vedení pro Stepp. Těsně před změnou stran se ještě prosadil Prokop Sojka, který vybojoval výluč z druhého centra. Ze dvou metrů pak po rychlé přihrávce Jindry Grafka neměl problém dát svůj třetí gól v zápase.
Ve třetí čtvrtině se hra trochu uklidnila, ale Slávistům se podařilo snížit náskok na 7:6 a kdyby se neprosadil Vašek Raška z centra, skóre mohlo být vyrovnáno.
V poslední čtvrtině ještě Steppáci ukazkově zahráli přesilovku po výluči na centra Vaška Rašku. Z té se jako správný kapitán prosadil Jindra Grafek. Zápas se Slávisté ještě snažili ještě točit, ale díky skvělé práci v obraně i bránce se Steppáci o body oloupit nenechali.

27.03.2016  Stepp - TJ Slávia Hradec Králové
12-6

• Raška V. - 5
    Grafek J. - 3
    Sojka P. - 2

Do druhého zápasu nastoupil Stepp proti Hradci Králové. Hradec byl před turnajem papírově nejsilnějším týmem, ale jejich ranní remíza se Slavií dodala Steppákům odhodlání získat další dva body. Tým Hradce dorazil v relativně malém počtu a jejich unavení ze zápasu se Slavií nahrávalo Steppu do karet.
Steppáci nastoupili do zápasu ve velkém tempu a hned se prosadil Prokop Sojka, který po uplavání z posledního rozvlnil poprvé hradeckou síť. Hned dvakrát za první čtvrtinu se prosadil i Vašek Raška, a i přes snahu hradeckých hráčů se podařilo skórovat i Jindrovi Ciprovi. Steppáci pak pokračovali v nátlaku a díky skvělé hře centra Vaška Rašky se Steppákům podařilo prohloubit náskok na 8:2.
Od druhé čtvrtiny Steppáci už kontrolovali zápas hlavně v obraně a využívali protiútoky. V zápase znovu skvěle zachytal Šimon Hruškovič a za zmínění stojí také pětigólový příspěvek centra Vaška Rašky, kterému se dařilo hlavně díky pohybu a nahrávkám Michala Dolenského a Alexe Mynáře. Celý tým Steppu předvedl kvalitní týmový výkon a odměnou jim byli další dva body do tabulky.

Doufejme, že se Steppákům podaří i v příštím kole vykouzlit úsměv na tváři trenéra Štěpána Rezka a že se jim v tomto často nespravedlivém malém sportu podaří něčeho dosáhnout. Zároveň děkujeme hojné účasti fanoušků na obou zápasech a budeme se na vás těšit zase příště.