Starší dorost je i po druhém kole o bod druhý!

Starší dorostenci o víkendu odehráli další čtyři zápasy v české lize. Turnaj se tentokrát odehrál ve Strakoncích. Ani tentokrát však naši hráči nedosáhli na plný počet bodů a drží se na druhém místě tabulky.

• Khamidullin E. - 1

První zápas sehráli Steppáci proti Hradci Králové, se kterým se před turnajem dělili o druhé místo. Ranní zápas začal hodně pomalu a i přesto, že v zápase padlo několik vyloučení, žádný z týmů se nijak výrazně neprosadil. Hradec otevřel skóre až k závěru první čtvrtiny. Steppu se však v první čtvrtině střelecky nedařilo, což potvrzuje i neproměněná penalta Prokopa Sojky. Ve druhé čtvrtině se hra zrychlila a Steppákům se dařilo hledat díry v obraně soupeře. Těch pak využili Zvonimír Štrk i Alex Mynář a získali Steppu vyrovnání. Do vedení Steppáky pak dostal Adam Jiruš, který svou střelou z dálky překvapil nejen brankáře soupeře. V 2. a třetí čtvrtině je také nutností vyzdvihnout výkon brankáře Šimona Hruškoviče, který odvrátil nejednu nebezpečnou střelu a chytl i jednu penaltu. Sečteno a podtrženo, do steppácké branky se za 2 čtvrtiny dostala pouze jedna z Hradeckých střel. Od třetí čtvrtiny se Steppáci chopili vedení už hodně pevně a to hlavně díky gólům Prokopa Sojky, který hattrickem napravil svou chybu z první čtvrtiny. Po jednom gólu přidali také Theo Anfilov a Eldar Khamidullin.

10.12.2016   AJ Strakonice - STEPP
11-9  (2:1 / 3:2 / 3:5/ 3:1)

• Mynář A. - 2
  • Dvořák M. - 2

Druhý zápas čekal Stepp čerstvý tým Strakonic, který se drží na prvním místě ligy. I tentokrát to pro Strakonice byl první zápas dne a i tentokrát to pro Stepp byl zápas druhý. Zápas začal lépe pro jihočeský celek, který otevřel skóre dvěma rychlými góly. Za Stepp ale ještě před koncem první čtvrtiny snížil na 2:1 po uplavání Mynář. Ve čtvrtině druhé se sice Steppákům dařilo střelecky lépe, ale Strakonice jim znovu odskočily o jednu branku. Díky gólům Prokopa Sojky a Alexe Mynáře se totiž Stepp sice chvíli i dostal do vedení, ale to nemělo dlouhého trvání. Steppáci totiž nezvládli bránit zónou a kvůli několika osobním chybám dostali 3 góly za sebou. Bojovný výkon naši dorostenci předvedli hlavně ve třetí čtvrtině, kdy se jim podařilo vyrovnat na 8:8. Za Stepp se prosadili Sojka a Anfilov díky dobré hře na centru. Ze střel z dálky se pak prosadila dvojice Marcel Dvořák a Adam Jiruš. V poslední čtvtině už ale Steppu došly síly a dvojbrankové vedení Strakonic se jim už nepodařilo zlomit. Steppáckým náporům v poslední čtvrtině zabránily hlavně jejich vlastní nepřesné střely a další neproměněná penalta, tentokrát v podání Eldara Khamidullina.

10.12.2016   STEPP - Kometa Brno
11-6  (3:1 / 1:1 / 3:3 / 4:1)

• Sojka P. - 4
  • Anfilov T. - 3
  • Heller S. - 1

Ve třetím zápase dne se utkali Steppáci v odpoledních hodinách s týmem Komety Brno. Tento zápas byl od obou týmů velmi pomalý a to hlavně kvůli únavě z předešlých zápasů. Steppáci však ukázali, že mají natrénováno lépe než tým moravské metropole a již od začátku vedli a to díky výborné hře centra Thea Anfilova a Prokopa Sojky. V dalších fázích zápasu se ale nedařilo ani jednomu z týmů převyšovat ten druhý a Steppu výrazně znepříjemňoval hru brankář Komety Miloš Kazda. Za Stepp se ale znovu prosadil Prokop Sojka a toho rychle následovali Eldar Khamidullin, Alex Mynář a Sam Heller. V poslední čtvrtině už Steppáci utekli soupeři natolik, že mohli zápas dovést v klidu do vítězného konce.

11.12.2016   SK Děčín - STEPP
5:10  (0:4 / 2:2 / 2:2 / 1:2)

• Heller S. - 3
  • Sojka P. - 2

V neděli ráno čekal Steppáky poslední zápas proti severskému týmu SK Děčín. Již v první čtvrtině se Stepp dostal do rychlého vedení. Góly padly hlavně díky výborným přihrávkám Alexe Mynáře a následném zakončení Sama Hellera a následně Prokopa Sojky. V zápase vynikl i bojovný výkon Marcela Dvořáka, který díky rychlým proplavání vytvářel přesilovky a sám dvakrát vstřelil branku. Do konce zápasu už Steppáci kontrolovali a drželi své vedení, za což se nejvíce zasloužila obrana Eldara Khamidullina, Zvonimíra Štrka i Adama Jiruše.

Steppáci se díky prohře Strakonic s Hradcem drží stále o bod na druhém místě. Na záda jim však dýchá právě Hradec Králové, který zaostává za naším týmem o dva body. Další turnaj by se měl konat v Podolí, takže doufejme, že se Steppáci na domácím prostředí ukáží v tom nejlepším světle a udělají další krok k zisku titulu.