previous arrow
next arrow
Slider

Starší dorostenci i přes ztráty stále první

Starší dorost o víkendu 9.-10. prosince odehrál třetí turnaj 1. ligy staršího dorstu. I když se na Podolí k titulu příliš nepřiblížil, stále drží první místo v lize a to s velkým náskokem devíti bodů na druhou Slavii Praha. V posledním turnaji kalendářního roku 2017 po dlouhé době dorostenci ztratili hned 3 body, čímž se zakončila jejich vítězná šňůra.

• Khamidullin E. - 1

V sobotu se kvůli nedorozumnění musel Stepp obejít bez svého kapitána Alexe Mynáře a kvůli zranění chyběl i brankář Šimon Hruškovič. Kapitánskou pásku tak přebral Prokop Sojka v zápase proti Hradci Králové. Hradci se v letošní sezóně zatím moc nedařilo a proto pro Steppáky nic jiného než další vítězství nepřipadalo v úvahu. Po vyrovnané první čtvrtině Steppáci zabrali a díky skvělým střelám Thea Anfilova se dostali do třígólového vedení. To sice Steppáci drželi až do posledních minut, ale jejich výkon byl vskutku otřesný. Velmi špatná byla hlavně hra v útoku, kdy Steppákům jakoby zvlhnul prach a absence kapitána nebyla žádnou omluvou. I když se štěstím, Hradci se podařilo vstřelit v poslední čtvrtině hned pět gólů a nakonec získat remízu a ukrást Steppu v sezóně jako první bod.

• Grecký J. - 1

Ke druhému zápasu dne nastoupil Stepp s mnohem větší pokorou, ale v začátcích to gólově nevypadalo vůbec dobře. Kometa hrála se Steppem vyrovnanou partii a v průběhu první poloviny si Stepp vybojoval pouze jednogólovou výhodu. Zejména v druhé polovině ale vedl svůj tým svou hrou Prokop Sojka, který postupně navyšoval svůj gólový účet a nakonec si připasl úctyhodných šest branek. Brnu se naopak v poslední čtvrtině vůbec nedařilo a Steppáci zodpovědně bránili, čímž si zařídili výhru 10:6.

10.12.2017
 STEPP Praha - AJ Strakonice   4-6
  (3:1 / 0:1 / 0:2 / 1:2)
  • Mynář A. - 2

V neděli se k týmu připojil Alex Mynář, ale kapitánskou pásku převzal obránce Eldar Khamidullin. Ani návrat velké opory do týmu ale nepomohla celkově mizernému výkonu steppáckého družstva. I když začátek oranžové skvadře vyšel na jedničku, ve druhé a třetí čtvrtině nevstřelili ani jeden gól. I když v obraně Steppáci nehráli nijak špatně, góly nepadali a jen díky skvělým zákrokům brankáře Fediuka se drželi Strakonicím stále na dostřel. Steppáci sice bojovali, ale střeleckou smůlu zlomit nedokázali a jediný gól v poslední čtvrtině už nic nezměnil na tom, že se Strakonice radovaly z výhry 6:4. Tým dorostenců takto zakončil na jednom turnaji jak svou dlouhou šňůru bez porážky (17 zápasů) a také šňůru zápasů bez ztráty bodu (9 zápasů).

• Štrk Z. - 1

Ve druhém zápase si chuť zlepšili Steppáci alespoň na domácí Slávii. Při chuti byla zejména odstřelovací puška Prokopa Sojky, který byl opravdu při chuti a postupně sázel do branky Slavie jeden gól za druhým. Slavia se ale nechtěla jen tak vzdát a bojovnými útoky ztenčili náskok Steppu na tři branky. Ve druhé polovině zápasu se už Steppu dařilo lépe proměňovat přesilovky a svou osobní obranou nepustili Slavii zhola k ničemu. K nezastavení byl i nadále Prokop Sojka, který nakonec nastřílel hned osm gólů a stal se tak hlavním katem městského rivala.

Všechno musí jednou skončit a starší dorostenci si uvědomují, že nesmí usnout na vavřínech a dál tvrdě trénovat. Jejich náskok je sice úctyhodný, ale v posledním turnaji toho moc k obdivování nebylo. Doufejme, že v posledních dvou turnajích ligy uvidíme znovu ten silný tým, který ničí všechny soupeře jedna radost. Snad také uvidíme hrdost, sílu a pravý Stepp, jak káže pokřik staršího dorostu.