Mladší dorostenci ve své první sezóně skončili na konečném pátém místě. Ve skupině o páté místo sice skončili dorostenci na druhém místě, tedy celkově šestí, ale díky vyřazení týmu KPS Opava ze soutěže, poskočili Steppáci na konečné páté místo.
Páté (šesté) místo může být považováno za úspěch, protože kostru týmu tvořil tým starších žáků, který byl doplněn pouze o tři mladší dorostence – o reprezentačního brankáře Davida Kočího, centra Radka Peška a obránce Prokopa Ludvíka. Objektivně řečeno byly týmy se staršími hráči výkonnostně lepší. Cílem pro tuto sezónu bylo neskončit poslední a porážet tým UP Olomouc. Oba cíle byly splněny, proto lze sezónu považovat za úspěšnou.

Konečná tabulka Poháru mladšího dorostu:
1. SK Slávia Praha
2. TJ Slávia Hradec Králové
3. SK Děčín
4. TJ Fezko Strakonice
5. Stepp Praha
6. UP Olomouc
7. KPS Opava

Za mladší dorostence v sezóně  2012/2013 nastoupili: David Kočí "C", Radek Pešek, Jindřich Cipra, Prokop Sojka, Alex Mynář, Eldar Khamidullin, Voltěch Krupička, Prokop Ludvík, Nikita Tytor, Marcel Dvořák, Jan Grecký, Adam Jiruš, Václav Hálek a Jiří Pihrt.

Pro stepp.cz zhodnotil sezónu útočník Jikra Pihrt:
jiri pihrtJak bys zhodnotil uplynulou sezónu mladších dorostenců?
Myslím, že byla dobrá. Některé prohrané zápasy jsme mohli vyhrát. Ty co jsme prohrávali hodně, mě nebavily, ty co jsme naopak vyhrávali hodně taky moc ne. Nejlepší jsou ty těsné výhry, i když nám Štěpán (trenér) často říká, že si je nezasloužíme.

Bereš páté místo jako úspěch nebo jste mohli dopadnout lépe?
Tak trochu obojí.

V čem jsi viděl největší přednosti týmu a v čem naopak slabiny?
Přednosti vidím především ve spolupráci celého týmu. Naopak slabiny spatřuji v tom, že někdy děláme zbytečné chyby, které bychom už dělat neměli.

Jak se v sezóně dařilo tobě?
Někdy mi to jde, někdy ne. Dal jsem několik gólů, ale mohlo to být lepší.

Za mladší dorostence budeš hrát i příští sezónu, jak se na ni těšíš a jaké si kladeš cíle?
Moc se toho nezmění, tým nám zůstane úplně stejný. Osobně se chci naučit lépe pracovat s balónem, abych hrál víc v klidu a nic neuspěchával.

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR