info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Soustředění v Žilině

Ve dnech 23. 2. – 1. 3. se týmy starších žáků a mladších dorostenců Steppu Praha vydaly na soustředění v Žilině. Skupina cestovala s dvěma trenéry. Štěpán Rezek trénoval skupinu dorostenců a Martin Januš skupinu starších žáků.

Přímo na místě jsme měli domluvené zápasy se sparingem Nereus Žilina. Ubytování bylo zajištěno v místním internátu stavební školy. První trénink začínal hned první den po příjezdu do Žiliny. Většina hráčů měla po jednom týdnu bez tréninků a všichni byli ještě trochu unavení z několikahodinové cesty vlakem. A podle toho to také vypadalo. Steppákům tým Žiliny hodně uplavával a vytvářel často breaky dva na jednoho. Ani mladším dorostencům ani starším žákům se tedy moc dobře nevedlo. Avšak jak přibývaly dny soustředění, Steppáci se čím dál více dostávali na úroveň Žiliny a poslední dny už ji místy dokonce přehrávali. Každý den se skládal ze dvou tréninků ve vodě, tréninku na suchu nebo v tělocvičně a někdy se tým sešel i na taktický rozbor videa vedený trenéry. Ve volném čase chodili Steppáci do nákupního střediska Atrium nebo do místních obchodů. Snídaně a oběd byly zajištěny ve školní jídelně internátu, navečeřet se šel tým do restaurace Kúsok Šťastia, která byla pár kroků od bazénu, kde Steppáci trénovali.

Bazén, ve kterém se trénovalo, byl velký a perfektně vyhovoval tréninkům, které jsme tu měli. Na každém tréninku jsme měli možnost si půjčit balóny a brány jsme měli vždy k dispozici. Celková organizace okolo bazénu byla bezvadná. Tréninky na suchu se konaly v tělocvičně u internátu, kde se hrála vybíjená, florbal a basketbal, nebo v místním parku, kde byly běhací tréninky.
Čtvrtý den přijel dokonce i tým Vrútek, se kterými jsme zahráli také velmi vyrovnané utkání. Všechny přátelské zápasy byly odpískány slovenskými trenéry. Všem hráčům i hráčkám přibyly určitě nové zkušenosti a fyzické schopnosti, tak uvidíme, jak si povedou v jarní části ligy. Celé soustředění se obešlo bez větších problémů, takže ho hodnotíme určitě celkově pozitivně a těšíme se na další soustředění Steppu Praha.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok Nesouhlasím