info@stepp.cz
previous arrow
next arrow
Slider

Aktuálně hrajeme

Žádné události

Mladším dorostencům utekly medaile o jediný gól

Pocity zklamání zažili mladší dorostenci na posledním finálovém turnaji Poháru ČSVP mladšího dorostu, když na ně bohužel zbylo nepopulární čtvrté místo.  Až na posledním finálovém turnaji se rozhodovalo, kdo obsadí konečné druhé, třetí a čtvrté místo, pouze Hradec Králové si už v předstihu zajistil mistrovský titul.

První zápas hrál Stepp již od osmi ráno s pražskou Slávií. Bylo vidět, že Slávisté si na Stepp věří a zejména aktivnější hrou si celý zápas udržovali mírný náskok. Steppáci se v zápase těžko prosazovali a hře celkově chyběla aktivita a pohyb. Slávisté také dobře využili velké třicetimetrové hřiště, na kterém se hrálo, a zaslouženě vyhráli 9:4.

Proti jistým mistrům z Hradce vedl tým Steppu asistent trenéra Vitaliy Karabut, který si v roli hlavní trenéra počínal velmi zkušeně. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, přestože si Hradec celou dobu udržoval dvougólové vedení. V druhé půli Hradečácih odskočili na větší brankový rozdíl, ale Stepp nepřestal bojovat a po vydařeném konci remízoval 13:13.

Do posledního zápasu pravdy nastupovaly týmy Steppu i Děčína se stejným počtem bodů, o medailích se tedy rozhodovalo až v posledním zápase ligy. Steppu by díky lepším vzájemným zápasů k zisku třetího místa stačila i remíza. Již od počátku bylo vidět, že si jsou obě družstva vědoma důležitosti utkání a že obě chtějí vyhrát medaile. Oba týmy se soustředily hlavně na kvalitní zónovou obranu, díky čemuž padalo málo gólů, bohužel, když už padnul gól, bylo to do branky Steppu. S ubíhajícími minutami začal vypadat zápas pro Stepp kriticky, protože Děčín vedl v jeden okamžik už 5:0.  Steppu chybělo hlavně štěstí v zakončení, šance byly, ale střely končily buď na tyčce nebo v bloku obrany a brankáře. Steppáci však ukázali, že o třetí místo budou bojovat až do konce a že v posledním zápase sezóny nechají maximum.  Stepp začal obratem a Děčín výrazně přehrával, bohužel však Steppu chyběl ještě čas a s Děčínem prohrál 5:6.

Stepp Praha v kategorii mladšího dorostu splnil předsezónní cíl, dostat se mezi čtyři nejlepší týmy, nicméně konečné čtvrté místo všechny mrzí. Stepp podával celou sezónu vyrovnané výkony a hrál v rámci svých možností, pozitivem je, že kromě Hradce Králové, se kterým pouze remízoval, dokázal porazit všechny ostatní týmy, nezkušený tým z Olomouce dokonce rekordním rozdílem 40:4.

Za mladší dorostence nastoupili: Radek Pešek „C“, David Kočí, Vojta Krupička, Jindra Cipra, Nikita Tytor, Jirka Pihrt, Honza Fiala, Eldar Khamidullin, Prokop Sojka, Lexa Mynář, Šimon Hruškovič, Marcel Dvořák, Adam Jiruš a Honza Grecký
Trenérský tým: hlavní trenér Štěpán Rezek, asistentka trenéra Bára Bradáčová, asistent trenéra Víťa Karabut a pan asistent Prokop Ludvík.

Konečné pořadí Poháru ČSVP mladšího dorostu:
1. TJ Slávia Hradec Králové
2. SK Slávia Praha
3. SK Děčín
4. Stepp Praha
5. Kometa Brno
6. TJ Fezko Strakonice
7. UP Olomouc

Kromě týmů byli oceněni i hráči individuálně:

nejlepší hráč ligy: Jirota (SK Slávia Praha)

Nejlepší střelec ligy: Rumánek (TJ Hradec Králové)

Nejlepší sedmička ligy:

Jirota (SK Slávia Praha)
Neumann (SK Slávia Praha)
Raška (SK Děčín)
Karel (TJ Hradec Králové)
Šimáček (TJ Hradec Králové)
Rumánek (TJ Hradec Králové)
Kopecký (SK Děčín)

 Mladší dorostenci Steppu a celý Stepp Praha gratuluje Hradci Králové k zaslouženému titulu, a Slávii s Děčínem ke stříbrné a bronzové medaili!

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Ok Nesouhlasím