V neděli 22.11. odehráli naši mladší dorostenci již třetí turnaj své skupiny v poháru ČSVP. Protože měl náš tým soutěž dobře rozehranou, stačilo jim už pouze málo bodů pro jistý postup mezi nejlepší čtyři celky ve druhé polovině sezóny. Hradci Králové, pražské Slavii i Kometě Brno čelili naši Steppáci doma v Podolí a i s podporou fanoušků je čekal těžký hrací den. 

 

22.11.2015  Stepp Praha  - SK Slavia Praha
11-5  (-:- / -:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Anfilov T. - 4
 • Dvořák M. - 3
 • Heller S. - 1
 • Jiruš A. - 1
 • Sojka P. - 1
 • Štrk Z. - 1
  V prvním zápase nastoupili Steppáci proti Slavii Praha, které jistě chtěli vrátit prohru z posledního turnaje. V tomto zápase si také odbyl debut nováček v dorosteneckých řadách Fanda Šíla. Ze začátku se Steppu nedařilo nijak pořádně odskočit v brankovém součtu. Jako první rozvlnil síť Prokop Sojka, ale netrvalo dlouho a následoval ho i Marcel Dvořák a Theo Anfilov. Steppáky držela ve vedení brankářská jednička Šimon Hruškovič, ale ani brankář Slavie nedal našim hráčům nic zadarmo. Do většího vedení se Stepp dostal až po druhé polovině zápasu, kdy se značně dařilo našemu centrovi Theovi Anfilovovi a křídlu Marcelu Dvořákovi. Steppáckou obranu držela správná osobka na klíčové hráče Slavie, díky čemuž obdrželi pouze minimum gólů.  První gól za mladší dorostence si letos vstřelil také Zvonimír Štrk.
       
22.11.2015 Stepp Praha - Sl. Hradec Králové
15-11  (-:- /-:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Mynář A. - 7
 • Sojka P. - 4
 • Khamidullin E. - 1
 • Dvořák M. - 1
 • Heller S. - 1
 • Anfilov T. - 1
  Ve druhém zápase se utkali naši hráči s Hradcem Králové, který se s deficitem tří bodů snažil dosáhnout na vedoucí Stepp. Zápas pro Stepp znovu nezačal nijak vábně, ale díky kapitánu Alexi Mynářovi, který si hned v první čtvrtině připsal hattrick, se Stepp dostal do jednobrankového vedení. Ve druhé čtvrtině se však gólově začal prosazovat celý Steppácký kádr a vyhrál ji 5:0. V pozdějších fázích zápasu už Steppáci tolik dominantní nebyli ale aktivní hrou si drželi před Hradcem dostatečně velký náskok. Konec zápasu už Steppáci trochu vypustili, ale i tak vyhráli čtyřbrankovým rozdílem a zajistili si tak postup do finálové části.
       
22.11.2015 Stepp Praha - Kometa Brno
9-11  (-:- /-:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Sojka P. - 6
 • Jiruš A. - 1
 • Anfilov T. - 1
 • Mynář A. - 1
 

V posledním zápase už se náš tým nemusel nijak zajímat o výsledek, ale i tak chtěli naši hráči hrát na sto procent a vyhrát. Proti Brnu měl být zápas velmi vyrovnaný a to se potvrdilo jak v začátcích zápasu, tak i později. Brněnská Kometa se hned v první čtvrtině dostala do vedení a jen díky gólu obránce Adama Jiruše to bylo pouze o jednu branku. I když se za Stepp prosadil i Theo Anfilov a Alex Mynář, brněnský tým si stále udržoval jednogólový náskok. Ve třetí čtvrtině však Kometa rozvázala svou nůši kvalitních střel a ani Šimon Hruškovič, ani Filip Fediuk neměli šanci na většinu z nich odpovědět. Za Stepp se ale ve druhé polovině začal prosazovat hodně i Prokop Sojka, který vstřelil hned šest gólů. Bohužel se ale za celou druhou polovinu Steppákům jinak nepodařilo vstřelit gól a i když byl stav ještě 37 sekund před koncem vyrovnaný, po drastické chybě v naší obraně Brno odskočilo na náskok jedné branky. V poslední sekundě se prosadili Brněnští i za půlkou, a tak náš tým podlehl Brnu dvougólovým rozdílem.

       

Steppáci sice turnaj nezakončili zrovna nejlépe, ale jistě jsou za postup ze  základní části rádi. Do příštího turnaje může tým jet bez jakýchkoliv stresů a trenér Štěpán Rezek tak bude mít možnost vyzkoušet taktiky, které už teď jistě spřádá ve svém geniálním mozku.

 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR