Náš tým mladšího dorostu se v sobotu 12. prosince vypravil na poslední turnaj skupinové části poháru ČSVP. Do turnaje vstupoval s náskokem pěti bodů na Hradec s Brnem a dokonce deseti bodů na Slavii Praha, která byla už téměř bez šance postoupit. Steppáci ale i tak chtěli v každém zápase vyhrát.

 

12.12.2015  Slavia Hradec Králové - Stepp
8-9  (-:- / -:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Sojka P. - 4
 • Mynář A. - 2
 • Khamidullin E. - 1
 • Dvořák M. - 1
 • Anfilov T. - 1
  V prvním zápase to však nebylo nijak jednoduché. Proti Steppákům stál domácí tým Hradce Králové. Jako první rozvlnil síť obránce Eldar Khamidullin střelou z dálky a hned po něm kapitán Alex Mynář. Tým Hradce sice vzápětí odpověděl jednou brankou, ale ještě devět sekund před koncem čtvrtiny zajistil Steppu dvojgólové vedení Prokop Sojka. Ve druhé čtvrtině však jakoby našim hráčům došel dech, úspěšnost střelby se blížila počtu pand ve volné přírodě a Hradec si dokázal vytvořit dva gólové přírůstky a dorovnat tak skóre zápasu na 3:3. Během tříminutové přestávce mezi druhou a třetí čtvrtinou dostali svěřenci Štěpána Rezka pěkně za vyučenou. Jejich střelba se pak masivně zlepšila a i díky gólům Thea Anfilova a Marcela Dvořáka se jim ve třetí části hry podařilo získat trojgólové vedení. V poslední čtvrtině se Steppákům už tolik nedařilo, ale naštěstí je jako po celý zápas podržel brankář Šimon Hruškovič a nakonec si náš tým mohl připsat další dva body do tabulky a na jisto postup z prvního místa skupiny..
       
12.12.2015 Stepp - SKS Praha
16-6  (-:- /-:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Anfilov T. - 4
 • Sojka P. - 3
 • Mynář A. - 2
 • Absolon D. - 2
 • Heller S. - 1
 • Grecký J. - 1
 • Dvořák M. - 1
 • Fediuk F. - 1
 • Jiruš A. - 1
  Ve druhém zápase nastoupili Steppáci proti značně oslabenému týmu Slavie, takže se hodně střídalo a šanci dostali i mladší hráči obou týmů. Zápas začal pro Steppáky velmi dobře a dominovali celý zápas, který se ze zdánlivě vyrovnaného derby změnil v debakl Slávie, podobně jako v posledním střetu Realu Madrid a Barcelony. V tomto zápase si také první dva góly za mladší dorostence v letošní sezoně připsal David Absolon. Ještě zajímavější je však první gólový zápis brankáře Filipa Fediuka, který využil špatného postavení brankáře Slavie a dal gól přes celé hřiště, čímž exhibici Steppu dal korunu.
       
12.12.2015 Kometa Brno - Stepp
10-16  (-:- /-:- / -:- / -:-)
      zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Mynář A. - 6
 • Anfilov T. - 6
 • Sojka P. - 2
 • Heller S. - 2
 

V posledním zápase už ani Brnu, které prohrálo zápas o postup proti Hradci Králové o nic nešlo. Zápas tak proběhl podobně jako proti Slavii, ale Brnu se dařilo lépe útočit, a tak zápas byl o něco více vyrovnaný. Celý zápas byla jedna velká show kapitána Alexe Mynáře a centra Theodora Anfilova. Oba tito borci vstřelili po šesti gólech a měli tak na výhře největší gólový podíl. Stepp držela ve hře hlavně dobrá kombinace a přehled ve hře. Naši mladší dorostenci nakonec nadělili Brnu pod stromeček nadílku šestnácti gólů.

       

Do druhé poloviny sezóny tak Steppáci postupují z prvního místa s dvaceti body a náskokem sedmi bodů na druhý Hradec Králové, se kterým se utkají i v druhé části sezóny. Tam se potkají dále s týmy AJ Strakonice a SK Děčín. Doufejme, že si Stepp do druhé části sezony udrží vítěznou náladu a dokáže získat medaili.

 

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR