Po úspěchu staršího dorostu se nenechali zahanbit ani jejich mladší spoluhráči. Finálovou část, ve které dorost dominoval, dokončili Steppáci minulý víkend v Děčíně. Do turnaje vstupovali s velkou výhodou. Stačilo jim k titulu získat totiž pouhé dva body. Dotahující Strakonice by navíc musely vyhrát naopak vše. Steppáci nakonec získáním titulu vrátili Strakonicím hořkou prohru z loňské sezony, díky které si zahráli pouze druhou ligu.

160605 ml dorost

 

4.6.2016   SK Děčín - STEPP Praha
8-13  (1:0 / 2:6 / 3:0 / 2:7)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Mynář A. - 6
 • Dvořák M. - 2
 • Sojka P. - 2
 • Heller S. - 1
 • Grecký J. - 1
 • Anfilov T. - 1
 

 V prvním zápase nastoupili Steppáci proti domácímu Děčínu. Ten začal turnaj 11 bodů za Steppáky, takže si samozřejmě naši kluci věřili. Naši hráči sice neměli zrovna nejlepší fyzičku kvůli přeplněnému harmonogramu některých hráčů, ale i tak si věřili, že si pro titul dojdou již v prvním zápase. Zápas začali Steppáci ale dost špatně a nedařilo se jim vůbec útočit. Koncovka byla slabá a naopak Děčínu se podařilo otevřít skóre. Steppáci ale naštěstí zabrali ve druhé čtvrtině a podařilo se jim vstřelit 6 gólů. Na tom se nejvíce podílel jako správný kapitán Alex Mynář, který vstřelil ve druhé čtvrtině hned 4 branky. Skvěle se týmu dařily i přesilové hry, hlavně díky křídlům Marcelu Dvořákovi a Alexu Mynářovi. Steppáci od té chvíle už drželi náskok a i když jejich hra nebyla ideální, díky dalším gólům Mynáře, Sojky a Dvořáka se jim dařilo držet vítězný stav až do konce. Poslední mistrovský gól přidal stejně jako ve starším dorostu Sam Heller v posledních sekundách zápasu. V zápase tým podržela hlavně dobrá obrana posledního Eldara Khamidullina, který centrům z týmu Děčína nedával žádné větší šance. Po posledním hvizdu samozřejmě nechyběla hromadná oslava a poděkování fanouškům, kteří kluky přijeli podpořit.

       

 

4.6.2016   TJ Slavia Hradec Králové - STEPP
11-3  (2:1 / 2:0 / 4:1 / 3:1)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Tissen A. - 1
 • Sojka P. - 1
 • Anfilov T. - 1
 

 Studenou sprchu však Steppákům připravil tým Hradce. Steppáci nejspíš ovlivnění získáním titulu zápas podcenili a působili laxně a nesoustředěně. Celý zápas byla jedna velká tragédie a Steppáci svou neaktivitou výrazně ulehčovali Hradci jejich zónu. Sám hlavní trenér Štěpán Rezek se nechal slyšet, že už dlouho neviděl svů tým hrát takhle špatně. V zápase se toho moc dobrého pro Stepp najít nedalo, ale alespoň svou první trefu v plavkách Steppu mohl oslavit Arsenij Tissen. Smutné navíc bylo že kdyby nebylo výborného výkonu Filipa Fediuka v brance, zápas mohl skončit ještě mnohem hůř. Celkově zápas působil hrozně a i sami hráči zažili místo hrdosti spíše stud.

       

 

4.6.2016   AJ Strakonice - STEPP
12-14  (3:1 / 3:4 / 3:5 / 3:4)
       zápis o utkání
     

střelci branek:

 • Sojka P. - 6
 • Mynář A. - 3
 • Anfilov T. - 3
 • Dvořák M. - 2
 • Grecký J. - 1
 

V posledním zápase se už Steppáci ale zahanbit nenechali a ukázali, že si titul zaslouží. Proti Strakoncím tak chtěli předvést co nejlepší výkon a vyhrát. Skóre sice otevřel Prokop Sojka střelou za pěti metry, ale Strakonice se s odpovědí zrovna nepáraly a brankáři Šimonui Hruškovičovi zasadili několik silných střel k tyčím. Od druhé čtvrtiny se však Steppákům dařilo útočit mnohem lépe a také koncovka se výrazně zlepšíla. Steppáci zkrátka znovu vypadali jako ten mistrovský tým, který si přijel pro zlato a i přes pár chyb v obraně pomalu obraceli průběh zápasu na svou stranu. Velmi příjemně svou hrou překvapil centr Theo Anfilov, kterému se podařilo vybojovat hattrick. Za zmínku stojí určitě i pěkné výkony Dvořáka a Greckého, kteří svou aktivitou pomohli zápas do vítězného konce. V zápase se Steppáci prosazovali hlavně v soubojích jeden na jednoho, nebo plavavou hrou. 

       

 Steppáci tedy získali další zlato a to s náskokem pěti bodů na druhé Strakonice, třinácti na třetí Děčín a čtrnácti na čtvrtý Hradec Králové. Je opravdu úžasné jak velký pokrok kluci udělali, protože sestava Mynář, Sojka, Jiruš, Khamidullin, Heller, Dvořák, Grecký a Štrk spolu drží už od začátku mladších žáků, kde před pěti lety zažívali v podobné sestavě prohry o 20 branek od týmů Slavie nebo Děčína. Za velký pokrok kluci vděčí trenérům ve Steppu, kteří do trénování dávají opravdu mnoho, zejména hlavnímu trenérovi Štěpánu Rezkovi, který kluky zažil na nespočtu soustředění, tréninků a turnajů. Velké díky patří i všem fanouškům, kteří tým přišli podpořit v průběhu celé sezóny. Pro některé z kluků je to letos již druhá zlatá, ale pro mnohé první v životě. Doufejme, ale že kluci spolu vydrží a budeme se moc těšit na další úspěchy a zlaté medaile.

 160605 dorost

Střelecky se prosadili:

Jméno 1. část 2. část celkem
Alex Mynář 35 42 77
Prokop Sojka 37 40 77
Theodor Anfilov 22 17 39
Marcel Dvořák 22 11 33
Eldar Khamidullin 5 5 10
Jan Grecký 6 4 10
Adam Jiruš 8 1 9
Sam Heller 6 2 8
David Absolon 2 1

3

Zvonimír Štrk 1 0 1
František Šíla  0 1 1
Arsenij Tissen 0 1 1
Filip Fediuk (B) 1 0 1

 

Na titulu se podíleli ve hře: Alex Mynář(C), Prokop Sojka, Šimon Hruškovič, Adam Jiruš, Jan Grecký, Theodor Anfilov, Marcel Dvořák, Filip Fediuk, František Šíla, Zvonimír Štrk, David Absolon, Sam Heller, Arsenij Tissen, Eldar Khamidullin

 

Trenéři týmu: Štěpán Rezek a Prokop Ludvík, dále pak Tomáš Růžička, Ronald Handlovský a Michal Berec

 

Share


Copyright © 2011-2013. All Rights Reserved.

Designed by Tomáš PETR