previous arrow
next arrow

Mladší dorostenci se vezou na vítězné vlně

Obhájci loňského titulu se v sobotu 1. října podruhé pustili do svých soků. Po prvním turnaji, na kterém porazili všechny své soupeře rozdílem třídy, nemohli mít mladší dorostenci jiné ambice, než získat dalších 6 bodů do tabulky.

• Kazhykanov A. - 1

První zápas sehráli steppáci proti pražské Slávii. Po vlažném vstupu do utkání se prosadil z pokutového hodu Zvonimir Štrk. Během následujících tří minut ale sešívaní otočili skóre na 2:1. To byl pro hráče Steppu budíček, na který odpověděli zvýšenou aktivitou v útočné fázi. Kapitán týmu Dvořák se ukázal jako pravý lídr. Vstřelil dva góly a pak při přesilovce nalezl krásnou nahrávkou Anfilova, který tvrdou střelou propálil brankáře Slávie. Celou druhou čtvrtinu si steppáci drželi svůj náskok a začali hrát i mladší hráči. Do druhé půle Stepp vlétl s nejsilnější sestavou. Adam Jiruš vytvořil společně s brankářem Fediukem neprostupnou zeď a navíc rozehrával nesčetné množství steppáckých nájezdů na branku hostí. Do poslední čtvrtiny šli dorostenci s náskokem devíti gólů. Svůj první, ale určitě ne poslední, gól v mladším dorostu vsítil Alan Kazykhanov a Stepp zvítězil 16:5.

1.10.2016   Stepp - Kometa Brno
14:6  (1:1 / 5:3 / 6:1 / 2:1)

• Heller S. - 5
  • Anfilov T. - 5
  • Grecký J. - 4

Ve druhém utkání se svěřenci trenéra Rezka utkali s Kometou Brno. Začátek utkání byl pro oko fanouška nudnou záležitostí, šancí bylo pramálo. Pouze jednou se mohl zaradovat steppácký kotel v čele s panem Dvořákem, když se z centra prosadil Anfilov. Steppákům ale vzala vedení nešťastná teč stejného hráče, který srazil střelu do protipohybu brankáře Fediuka. Druhá čtvrtina byla o poznání zajímavější. Z obou týmů sršela snaha o ofenzivní akce. Kometa se díky střelám za pětimetrovou hranicí ujala vedení 3:2. Pak se ale rozjela gólová mašina centrů Steppu. Heller a Anfillov vsítili po dvou gólech a Stepp rázem vedl 6:4. Ve druhé polovině utkání se projevila lepší fyzická kondice steppáků. Ti si na půlce soupeře otevřeli střelnici. Oba centři vstřelili po pěti brankách a plavavý křídelní útočník Grecký přidal 4 góly. Steppáci nakonec vyhráli 14:6 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky.

• Tóth L. - 1

V posledním utkání si steppáci smlsli na týmu KVP Přerov. Od začátku utkání až do konce šlo o jasnou dominanci pražského týmu. Steppáci se sice museli obejít bez kapitána Dvořáka, kterého ale nahradil zkušený kanonýr Heller. Do zápasu se zapojili mladší hráči, kteří pokračovali v pěkných výkonech z předcházejících zápasů. V dobrém světle se ukázal druhý brankář Jakub Čurda, předvedl několik hezkých zákroků a vyslal tím signál, že je připraven na těžší tréninkové dávky od trenéra Ronalda Handlovského. Dvakrát se prosadili obránci Jiruš a Štrk, nebo mladíčci týmu Čurda, Parobek a Ben Salem. Několikrát skórovali i zkušenější hráči. Stepp nakonec vyhrál 22:5.

Mladší dorostenci zatím prochází skupinou bez ztráty kytičky. Projevila se velmi dobrá souhra týmu. V přesilovkách exceloval Marcel Dvořák, když nádhernými pasy z křídla na křídlo zásoboval střelce Anfilova na levé straně. Celý tým šlape jako švýcarské hodinky a na čele tabulky má náskok 4 bodů.